česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

VHT + TMR jako společná odpověď na požadavky systémů ADAS

15.07. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

A33110 a také A33115 – přesně takové označení ponesou magnetické snímače polohy, které nedávno představila společnost Allegro MicroSystems. Výrobce je navrhl speciálně pro potřeby pokročilých asistenčních systémů řidiče ADAS vyžadujících vedle redundance též i vysokou míru přesnosti.

U takto vzniklých senzorů „ ASIL D“ s vysokým rozlišením, prvních svého druhu, se proto v jediném pouzdře dohromady snoubí firemní technologie VHT (vertical Hall technology – zde jako sekundární) společně s primární TMR (tunneling magnetoresistance).

S bezpečným provozem vozidel se obecně pojí diagnostika, kterou u klíčových systémů obdržíme v maximální možné míře. V případě obvodů A33110 či A33115 a jejich technologie VHT to bude např. znamenat přesnou kontrolu zahrnující detekci nízké intenzity pole, resp. chybějícího magnetu. Výstupy jsou jinak zpracovávány dvěma nezávislými kanály, kde bude mít každý z nich i vlastní regulátory nebo teplotní čidla.

Více informací již najdete v celé zprávě Allegro MicroSystems Announces Groundbreaking New Position Sensors for ADAS Applications.

robenek@dps-az.cz