česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

EV Charging - podcasty o nabíjení elektromobilů

30.07. 2022 | Zprávy
Autor: AVNET
01.jpg

Jedná se o sérii podcastů určených pro vývojáře nabíjecích stanic pro elektromobily.

V této sérii podcastů odborníci ze společností Avnet Abacus, EBV a Avnet Embedded seznámí posluchače s tímto jedinečným a rychle se rozvíjejícím trhem. Upozorní na klíčová témata, na která se budou muset společnosti zaměřit při vstupu do této oblasti, jedná se především o rychlé rozšíření nabíjecí infrastruktury, návrh pokročilých nabíjecích stanic, jejich modulární řešení a další.

Seznam podcastů:

 • The Power of Three
  Trh elektromobilů zažívá boom, podle předpovědí bude na evropských silnicích do roku 2030 jezdit 30 milionů elektromobilů. K tomu je třeba připravit odpovídající nabíjecí infrastrukturu.
 • Shortening time to market
  Podle předpovědi evropské asociace výrobců automobilů bude v Evropě do roku 2030 potřeba 7 milionů přípojek. Vysokou poptávku po dobíjecích stanicích také doprovází rychlý vývoj v oblasti nabíjení a baterií.
 • Building fast-charging infrastructure
  Doba nabíjení a s tím související pokrok v technologii rychlého nabíjení bude zásadní, to sebou přinese výrazné zvýšení potřebného nabíjecího výkonu (300 kW).
 • Major trends in EV charging
  Návrh nabíjecí infrastruktury bude ovlivňován nejen novými technologiemi (baterie, rychlé nabíjení), ale také dodávkami energií, politickými rozhodnutími a globálními trendy.

Odkaz na web s podcasty.