česky english Vítejte, dnes je úterý 05. březen 2024

Pole sedmi tranzistorů DMOS od Diodes

26.08. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Diodes nedávno představili nové pole tranzistorů. Prvky ULN62003A zde budou tvořeny celkem sedmi 500mA tranzistory s otevřeným „kolektorem“, zatímco jsou všechny jejich vývody Source spojeny se společnou zemí. Strukturu využijeme při ovládání celé řady zátěží – solenoidů, relé, stejnosměrných motorů, displejů s LED apod. Uplatní se v pračkách, sušičkách, mikrovlných troubách, ale i klimatizačních jednotkách.

Obvody ULN62003A vybavené koncovými tranzistory DMOSFET se chlubí úbytkem výstupního napětí pouze 0,2 V, což bude výrazně méně než u bipolárních součástek se kterými jsou dále vývodově kompatibilní. Výsledné omezení výkonové ztráty však nesnižuje pouze celkovou spotřebu systému, ale zmírňuje i požadavky spojované s teplotou a zlepšuje tak spolehlivost. Při zachování potřebné teploty čipu bude navíc možné ovládat větší počet součástek. Obvody dostaneme v pouzdrech typu SO-16, kde při odběru 1000 ks vychází jedno provedení na čtvrt dolaru.

Více informací najdete v celé zprávě 7-Channel DMOS Transistor Array from Diodes Incorporated Drives Inductive Loads While Dissipating Minimal Power.

robenek@dps-az.cz