česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Na rozhraní Bluetooth® Low Energy s novými MCU od TI

02.09. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Devadesát devět, osmdesát devět nebo dokonce sedmdesát devět centů – přesně takovou posloupnost zvolili ve společnosti Texas Instruments při naceňování svých nových mikrokontrolérů rodiny CC2340 s podporou bezdrátové komunikace Bluetooth® Low Energy. Technologie by se tak mohla dostat ještě snáz do mnohem většího počtu zařízení než dosud.

Výrobce pro zmíněné ceny stanovuje odběr součástek v počtu 1000 ks a předpokládá, že sériovou výrobu spustí v první polovině roku 2023. Vývojáře chce přitom oslovit pamětí Flash o velikosti 256 nebo též 512 kB, resp. prostorem RAM až 36 kB, to vše v pouzdrech o rozměrech do 5x5 mm. Cizí jim nebude ani vývodová kompatibilita nebo vstupy/výstupy, kterých zde napočítáme až dvacet šest. Řešení okolo jádra Arm® Cortex®-M0+ taktovaného na 48 MHz počítá s klidovými odběry menšími než 830 nA, čímž také přispívá k delší výdrži nejrůznějších systémů napájených z baterií, např. elektronických cenovek v obchodě.

Více informací najdete v celé zprávě New Bluetooth® LE wireless MCUs make high-quality RF and power performance more affordable.

robenek@dps-az.cz