česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Nové čidlo polohy Allegro patří do auta. Desku nežádá

25.11. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Firma Allegro MicroSystems v listopadu představila robustní a zároveň i dostatečně flexibilní 3D bezkontaktní senzor polohy využívající Hallova jevu, precizní integrovaný obvod A31316, který se tak stává nejnovějším přírůstkem v řadách firemních 3D senzorů 3DMAG™. Tělo pouzdra, které si ke své činnosti nežádá ani desku plošného spoje, natož pak další vnější součástky, protože senzor již v jediném kompaktním provedení integruje čip společně s kondenzátory, zde přitom zabere pouze 4x4 mm.

Novinka se hodí pro aplikace v automobilovém průmyslu, dotýkající se např. bezpečnosti či pokročilých systémů ADAS, které zde vyžadují nejen vysokou míru flexibility, ale také spolehlivou činnost navzdory náročnému okolnímu prostředí. Součástka se uplatní též v obecné rovině, bude-li zapotřebí snímat lineární nebo i otáčivý pohyb. Obvod A31316 pak využívá rozhraní Manchester k programování EEPROM s využitím výstupního pinu, navíc při uvážení napájecího napětí 5 V.

Více informací najdete v celé zprávě Allegro MicroSystems Announces PCB-Less 3D Magnetic Sensor for Vehicle Safety and ADAS Applications.

robenek@dps-az.cz