česky english Vítejte, dnes je pondělí 11. prosinec 2023

ReDriverům Diodes pro PCIe 4.0 stačí 1,8 V

28.11. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Nabídka od firmy Diodes představuje docela širokou součástkovou základnu. Kromě základních a zcela běžných obvodů se bude rovněž jednat o prvky, které osazujeme v mnohem úžeji vymezených aplikacích, což ale nijak nesnižuje jejich význam. Právě naopak. Nejinak je tomu i v případě nedávných novinek – struktur s chráněným označením ReDriver™, které v uplynulých měsících přibývaly jedna za druhou.

Patří mezi ně též vysokorychlostní integrované obvody DIODES™ PI2EQX16924 vystupující nejen jako další z řady, ale také coby vůbec první dostupný systém ReDriver™ určený pro PCIe 4.0 (se zpětnou kompatibilitou pro předchozí generace), který lze v široké oblasti výpočetní techniky a datových komunikací, úložištích a také na serverech, místo obvyklých 3,3 V napájet ze zdroje 1,8 V. Systém se čtyřmi rozdílovými kanály se pyšní rychlostí sériové linky 2,5 až 16 Gb/s a jak vyplývá z přiloženého blokového diagramu, důležitá zde bude právě schopnost nezávislé konfigurace parametrů, konkrétně prostřednictvím rozhraní I2C.

Více informací najdete v celé zprávě 1.8V PCIe 4.0 ReDriver from Diodes Incorporated Extends PCB Trace Lengths While Minimizing Power Consumption.

robenek@dps-az.cz