česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

IMU od ST s technologií SFLP i AI

16.12. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost STMicroelectronics se nedávno pochlubila šestiosým obvodem IMU (inertial measurement unit) s označením LSM6DSV16X, který zároveň pasuje do role vlajkové lodi. Řešení zde totiž nabízí jak firemní technologii SFLP (Sensor Fusion Low Power), tak i možnosti umělé inteligence AI nebo např. adaptivní ASC, tedy „adaptive-self-configuration“ pro účely optimalizace výkonu.

Pokročilá architektura obvodů LSM6DSV16X zde umožňuje řešit sofistikované zpracování přímo na místě, např. u 3D mapování, funkcí, díky kterým si technika uvědomuje širší souvislosti, při spolehlivém a také přesném rozpoznávání posunků nebo i v případě nepřetržitého sledování aktivity. Veškeré zpracování se přitom odehrává v samotném snímači MEMS, který rovněž pamatuje na trojnásobné jádro, takže bude možné při snímání vyhovět různým potřebám, pokud jde o uživatelská rozhraní a jejich řízení nebo např. optickou i elektronickou stabilizaci obrazu (OIS/EIS).

Více informací najdete v celé zprávě STMicroelectronics launches a new advanced 6-axis IMU with embedded sensor fusion and AI.

robenek@dps-az.cz