česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 22. únor 2024

Do dopravního prostředku s desetiwattovými zesilovači třídy D

23.01. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

S dalšími novinkami od firmy STMicroelectronics, které se pyšní nejen svou „výkonovou“ podstatou, ale také předpoklady pro spolehlivé nasazení v automobilovém průmyslu, budou spojeny zkratky, jako jsou AVAS nebo např. FDA. Zatímco v prvně zmiňovaném případě půjde o akustické varovné systémy ve vozidlech, FDA již rovnou odkáže na skutečnou podstatu obou představených součástek, tedy „Fully Digital Amplifier“, což má nyní jasně plynout i z označení FDA803S a také FDA903S.

Jednat se bude o nejnovější, plně rozdílový audio zesilovač ve třídě D s jedním kanálem o výkonu deset wattů, který se uplatní v nejrůznějších aplikacích s akustickým výstupem, kdy je zapotřebí reprodukovat nejen lidský hlas, ale třeba i hudbu, varování apod. Zesilovače jsou již od začátku řešeny digitálně a na svém vstupu proto nabízí podporu rozhraní I2S a také TDM. Za číslicovým jádrem s vlastní diagnostikou následuje D/A převodník a koncový stupeň s PWM. Systém podporuje vzorkovací frekvence až do 96 kHz.

Více informací najdete v celé zprávě STMicroelectronics’ automotive audio power amplifiers bring digital flexibility to eCall, telematics and AVAS.

robenek@dps-az.cz