česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Nové MCU Renesas RL78/G15 počítají vývody na jednotky

03.02. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Firma Renesas Electronics již v novém roce stačila se svými novinkami „zabruslit“ do řady různých odvětví a nevyhýbá se nyní ani mikrokontrolérům velké a také početné rodiny RL78. Její portfolio zde v celkovém přehledu zahrnuje oblasti, jako jsou automobilový průmysl, ASSP, LCD a konečně též univerzální způsoby využití, např. s motory a dále i komunikačními (vf) systémy, nebo také ve zcela „standardních“ (a často drobných) návrzích nejrůznějšího typu.

A právě v posledně zmiňované skupině se budou aktuálně vyjímat nové šestnáctibitové mikrokontroléry rodiny RL78/G15 s jádrem taktovaným až na kmitočtu 16 MHz, pro které však bude, hned vedle pamětí typu Flash o velikosti 4 – 8 kB pro program a 1 kB pro data, nebo 1 kB SRAM, příznačný právě počet vývodů jejich pouzder, který se u součástek s napájecím napětím od 2,4 V až do 5,5 V, a teplotním rozsahem završeným na +125 °C, pohybuje od osmi až do dvaceti pinů, zatímco nejmenší ze součástek tu napříč celou rodinou zabírá pouze 3x3 mm.

Více informací najdete v celé zprávě Renesas Introduces Low-Power RL78/G15 MCU with the Smallest 8-pin Package Option Available within the RL78 Family.

robenek@dps-az.cz