česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. duben 2024

Na osvětlení s LED jděte chytře. Kontroléry ST napoví

03.03. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

V nabídce společnosti STMicroelectronics můžete aktuálně nalézt i 90-400V flyback kontrolér určený pro osvětlení s LED o výkonu až 180 wattů. K jednoduchému návrhu zde přispívají dostupné funkce samotného obvodu HVLED101, patentově chráněné způsoby řízení nebo i regulace s využitím snímání na primární straně – bez oddělené zpětné vazby.

Součástka navazuje na rodinu kontrolérů HVLED s vysokým účiníkem od ST a nabízí 800V spouštěcí obvody, které dokáží zkrátit dobu potřebnou k zapnutí LED na méně než 250 ms. Pod stabilními výstupy, navzdory kolísání síťového napětí, se rovněž podepisuje vysokonapěťová struktura umožňující snímání na vstupní straně společně s řízením MPC (Maximum Power Control). Aby se pak mohli vývojáři na vstupu vypořádat i s těmi nejméně příznivými situacemi, budou jim stačit menší a také levnější externí pasivní prvky.

K tomu si dále přičtěte tvarovací algoritmus, snižující celkové harmonické zkreslení THD. Obvody HVLED101 navíc jako první svého druhu pracují s novou technikou pro minimalizaci rušení ve slyšitelné oblasti, lepší regulaci a také menší zkreslení.

Více informací najdete v celé zprávě STMicroelectronics’ integrated flyback controller with advanced features boosts LED lighting performance.

robenek@dps-az.cz