česky english Vítejte, dnes je sobota 13. červenec 2024

S nástrojem LCC design tool pracujete efektivně. Vy i vaše osvětlení

20.03. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Systémy osvětlení se na celosvětové spotřebě elektřiny nepodílí zrovna z malé části, což jen zdůrazňuje potřebu energeticky účinných řešení v této klíčové oblasti. Mimořádných výsledků, pokud jde o efektivitu společně s velkým rozsahem výstupního napětí pro výkonové aplikace s LED, např. ve venkovním prostředí nebo zahradnictvích, lze dosáhnout díky rezonanční topologii LCC s korekcí účiníku PFC zajišťující na výstupu konstantní průtoky proudu. Většímu rozšíření zmíněné technologie pro buzení svítivých diod však obvykle brání její složitost a tudíž i pracnější a časově náročnější návrh řešení.

Ve společnosti Infineon Technologies proto přišli s nástrojem pro návrh LCC, jehož cíl je docela prostý: zpřístupnit systémy PFC plus LCC bez dodatečných nákladů většímu počtu výrobců. Zmíněná topologie totiž ve srovnání s dalšími běžně využívanými přístupy se dvěma stupni vykazuje o pět až šest procent vyšší účinnost, kdy tak dosahujeme až 94 %. Rezonanční systémy se sice zpravidla používají u rozsahů větších než je 100 W, nicméně v našem případě výrobce zmiňuje již předpoklady pro práci od 40 W výše.

Více informací najdete v celé zprávě Infineon presents user-friendly LCC design tool, enabling highly efficient LED driver design.

robenek@dps-az.cz