česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 22. únor 2024

Filtry EMI se řeší aktivně. Třeba s IO od TI

05.05. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Texas Instruments nedávno představili první samostatné integrované obvody pro zajištění funkce aktivního filtru elektromagnetických interferencí (EMI). Vývojáři proto mohou nyní navrhnout ještě menší a také lehčí filtry zmíněného druhu, zaručit se přitom s minimem vynaložených nákladů za správnou funkci celého systému a ještě přitom souběžně vyhovět přísným standardům.

S rostoucí vzájemnou propojitelností elektronických systémů, stejně jako hustotou osazení součástek, poroste i význam technik pro efektivní zmírnění dopadu takového druhu rušení. Nové integrované prvky pro zmíněné účely dokáží aktivně snímat a následně i potlačit souhlasné interference o 30 dB. Činí tak ve střídavých jednofázových, ale i třífázových systémech a na kmitočtech mezi 100 kHz a 3 MHz, zatímco nám v porovnání s čistě pasivním přístupem v rámci filtru výrazně klesají i fyzické rozměry vnějších indukčností, což se příznivě podepisuje nejen u rostoucí hustoty výkonu.

Více informací najdete v celé zprávě TI pioneers the industry's first stand-alone active EMI filter ICs, supporting high-density power supply designs.

robenek@dps-az.cz