česky english Vítejte, dnes je pondělí 11. prosinec 2023

Testování kabelů pro rychlé přenosy v režii Teledyne LeCroy

06.07. 2023 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

V elektronice jsme zvyklí prověřovat snad úplně všechno, tedy i zdánlivě „obyčejné“ kabely, které však zdaleka nejsou jen prostým kusem drátu. Firma Teledyne LeCroy pro takové účely v červnu např. představila pokročilý automatický tester kabelů, který bude vyhovovat i náročným požadavkům na ověřování ve výrobě, pokud jde o systémy USB Type-C®, HDMI® 2.1 a další vodiče s přenosovými rychlostmi dosahujícími až 48 Gb/s.

Nový přístroj zde rychle provádí veškeré nezbytné testy, elektrické, ale i ty, které souvisí se signálovou integritou, aby tak bylo možné pokaždé zajistit perfektní výstupy. Důvod je přitom zcela prostý: nejnovější generace kabelů, používaných k přenosu videa, pro stolní počítače, notebooky, mobilní zařízení apod., musí přenášet dva až čtyřikrát rychlejší signály a v porovnání s předchozí generací dále zprostředkovat i čtyřnásobné výkony. Složitá „vedení“ proto musí vyhovět přísným požadavkům, takže si vyžádají i nové druhy testů, které zaručí jakostní přenos dat, a to bez jakýchkoli nedostatků, které by nakonec mohly vést i k poškození připojeného zařízení.

Více informací najdete v celé zprávě Teledyne LeCroy Develops the RapidWave4000 Advanced Cable Tester for High-speed USB Type-C®, HDMI® 2.1 and Other Cables.

robenek@dps-az.cz