česky english Vítejte, dnes je úterý 05. červenec 2022

Cuprum – prohlížeč Gerber dat pro Mac

Program Cuprum od Remco Poelstra potěší všechny uživatele počítačů Mac, kteří potřebují prohlížet Gerber data. Tento plnohodnotný prohlížeč Gerber dat pro Mac nešetří možnostmi, i když je k dispozic buď zdarma, nebo za velmi nízký poplatek.

Tak např. funkce „Zoom to actual size“ ukáže desku ve skutečné velikosti i na vašem monitoru, protože zohledňuje jeho rozlišení. Pochopitelně zajišťuje výstup zobrazené grafiky na tiskárnu, dokáže zobrazit všechny vrstvy desky nebo jen jednu (s potlačenou viditelností zbývajících) a umožňuje odměřování vzdáleností, rotování a převracení grafiky. Kromě Gerber dat načítá také vrtací data ve formátu Excellon. Zajímavé je, že plně podporuje i novější verzi Gerber dat zvanou X2.

Cuprum – prohlížeč Gerber dat pro Mac

Prohlížeč je k dispozici ve dvou verzích – Community (zdarma) a Full (placená, 15 eur). Rozdíl mezi nimi je minimální – Full verze umí lépe zacházet se zobrazením v módu zobrazení jedné vrstvy.

Program Cuprum podporuje technologii Metal a nezatěžuje tak GPU. Proto je pro jeho provozování doporučeno používat počítače Mac právě s touto technologií. Program lze stáhnout v Mac App Storu.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik