česky english Vítejte, dnes je pondělí 20. březen 2023

Potřebujete simulátor? Zkuste SystemVision Cloud

SystemVision Cloud [1] je volně dostupné návrhové prostředí, které umožňuje navrhnout obvodové zapojení elektronických (analog, digital, mixed) a elektromechanických zařízení a provést jejich simulaci. Krátké video na webových stránkách programu názorně ukazuje práci v tomto prostředí. I když simulátor pochází od společnosti Mentor, a Siemens business, je volně dostupný všem zájemcům. V podstatě se jedná o upravenou verzi profesionálního simulačního prostředí AMS, které je v této cloudové podobě dáno k dispozici.

Potřebujete simulátor Zkuste SystemVision Cloud

Uživatelé programu PADS pro návrh desek plošných spojů mohou vytvořené schéma po simulaci načíst přímo do schematického editoru xDX Designer (viz PADS AMS Cloud [2]).

Do programu byly nyní vloženy další modely, např. potenciometr s definovanou polohou natočení, zátěž s definovaným výkonem nebo NTC termistor. Zajímavou záležitostí jsou součástky, které generují teplo – ty mají výstup pro tepelnou ztrátu, takže lze simulovat přenos tepla směrem ven. Simulátor obsahuje také celou řadu příkladů, na kterých lze zjistit možnosti jednotlivých simulací. Jedním z nich je např. obvod napájecího zdroje (AC-DC Power Adapter). Simulátor je k použití zdarma, stačí si jen vytvořit uživatelský účet. Zde je potřeba zmínit, že tento simulátor má v porovnání s placenou verzí programu SystemVision Professional dvě omezení. Zatímco všechny vlastnosti simulátoru a možnosti simulací jsou stejné, tak počet privátních simulací (které nejsou přístupné nikomu jinému) je omezen na pět (další jsou veřejné) a počet privátních skupinových projektů není povolen žádný.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik