česky english Vítejte, dnes je pátek 24. květen 2019

SnapEDA nabízí zdarma nástroj InstaBuild pro vytváření knihovních symbolů

DPS 1/2018 | CAD/CAE/CAM - články
Autor: Ing. Milan Klauz

Americká společnost SnapEDA představila pod názvem InstaBuild svůj nástroj na automatizované vytváření knihovních symbolů (schéma, deska). Ten využívá počítačové vidění a metodu OCR k přenášení informací o dané součástce z PDF dokumentu (data sheet) do softwaru pro vytváření symbolů.

OCR je metoda pro optické rozpoznávání znaků (Optical Character Recognition) – oskenovaný text lze přenést do počítače a dále s ním pracovat jako s počítačovým textem.

SnapEDA nabízí zdarma nástroj InstaBuild pro vytváření knihovních symbolů

V první fázi se sejmou z oskenovaného PDF souboru texty vývodů, takže program zná jejich počet a značení. Doplní se potřebné informace a přejde se rovnou k vytvoření symbolu. Podle uvedeného názvu pouzdra součástky pro desku se automaticky nalinkuje potřebný symbol (footprint).

SnapEDA nabízí zdarma knihovny součástek a stává se tak stále oblíbenějším dodavatelem knihoven nejen pro uživatele různých návrhových programů, ale i pro výrobce součástek a softwaru. Export symbolů a footprintů zahrnuje celou řadu známých návrhových programů. Další informace jsou dostupné na webových stránkách www.snapeda.com/instabuild.

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik