česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 09. prosinec 2021

Přístup k ověřené knihovně se 14 miliony součástek zdarma

Dobrá zpráva přišla v polovině letošního března z americké společnosti EMA Design Automation [1], která pomocí svého nástroje Ultra Librarian [2] vytváří knihovny součástek pro návrh desek plošných spojů. Tato největší knihovna na světě, která obsahuje schematické symboly, symboly pouzder (footprint) a STEP modely pro více než 14 milionů součástek, je nyní volně dostupná. Knihovna je použitelná v různých návrhových programech.

Přístup k ověřené knihovně se 14 miliony součástek zdarma

Jak říká Manny Marcano, prezident společnosti EMA: „Dnešní návrháři nemají čas ani snahu vytvářet si vlastní knihovny. Díky tomu, že jim umožníme volný přístup k naší knihovně, se mohou plně věnovat samotnému návrhu desek.“

Tým pracovníků Ultra Librarian zdvojnásobil počet součástek dostupných v knihovně na současných více než 14 milionů díky pokročilým možnostem programu Ultra Librarian Desktop. Ten využívá důmyslnou kombinaci šablonek, možností práce s pdf a ověřovacích algoritmů k rychlému a správnému zachycení všech potřebných dat k vytvoření záznamu součástky do knihovny v různých formátech návrhových programů. Více než 30 typů různých kontrol zajišťuje návaznost vytvořeného knihovního prvku na standardy IPC.

Součástky v knihovně Ultra Librarian jsou vhodné pro různé návrhové programy, například Altium, Eagle, KiCad, OrCAD, PADS a další. Ultra Librarian nabízí i 3D STEP modely pro většinu součástek v knihovně, což umožňuje využití 3D zobrazení navržené desky.

EMA Design Automation, Inc.

Společnost EMA Design Automation nabízí různé programy pro podporu EDA nástrojů. Je také hlavním distributorem programových produktů firmy Cadence pro Severní Ameriku. Kromě Ultra Librarian vyvíjí i další software, např. TimingDesigner, CircuitSpace, CIP, EDABuilder a další.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik