česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 20. červen 2024

Stavebnice pro velké kluky: moduly AFAG pro stavbu strojů

Stavební moduly švýcarské firmy AFAG Automation AG si díky své vynikající kvalitě a spolehlivosti získaly za dobu své existence již mnoho příznivců a spokojených zákazníků. Jde o ucelenou řadu promyšlených pneumatických a elektrických komponent, s jejichž použitím se stává konstrukce strojů zábavou. Aby dokonalé bylo ještě lepší, pokračuje AFAG stále v inovacích a vývoji nových produktů, a toto jsou novinky pro rok 2012:

Stavebnice pro velké kluky moduly AFAG pro stavbu strojů 1.jpg

LE-50/60/70

LE-50/60/70 – je nová řada modulů s přímým pohonem lineárním elektromotorem, takže vynikají dynamickými vlastnostmi, rychlostí až 5 m/s, zrychlením 50 m/s2 a nosností 30 kg. LE se vyrábí se zdvihem dle přání a potřeby zákazníka, od 100 do 1000 mm.

Stavebnice pro velké kluky moduly AFAG pro stavbu strojů 2.jpg

EG-20 RE-50

Elektricky ovládané uchopovače (greifery) jsou v nabídce buď v sofi stikované verzi SG-50 se servo pohonem a snímáním zdvihu čelistí, nebo v jednodušší a levnější verzi EG-20, která úspěšně nahrazuje pneumatické greifery. EG-20 má patentovanou dvourychlostní mechaniku a jednoduché ovládání. K dispozici jsou nově i dva moduly, integrující úchop a otočení, a to plně elektrický EG-20 RE-50 a kombinovaný GMQ 20 RE-50.

Stavebnice pro velké kluky moduly AFAG pro stavbu strojů 3

SG-50

RE-50/75 jsou zcela nové elektrické otočné moduly pro realizaci přesného natočení, a díky použití harmonické převodovky v konstrukci modulu disponují vysokým krouticím momentem až 9 Nm.

Stavebnice pro velké kluky moduly AFAG pro stavbu strojů 4.jpg

EG-20

RE dosahují rychlosti otáčení až 200 rpm, takže se hodí i do časově náročných montážních nebo „pick and place“ aplikací.

Stavebnice pro velké kluky moduly AFAG pro stavbu strojů 5

FEG

Portály neboli osy s větším zdvihem i zátěží tvoří nedílnou část výrobního programu. K teleskopickým SA modulům v minulých letech přibyly i portály PEZ a PDZ pro maximální zatížení 300 kg (!) a zdvihy až 5500 mm. Přestože jde o velmi robustní a tuhé konstrukce, umí se tyto portály chovat skutečně dynamicky a hodnota 3,3 m/s a také 3,3 m/s2 hovoří za vše.

Stavebnice pro velké kluky moduly AFAG pro stavbu strojů 6

Portál PDZ

Sestava víceosého manipulátoru může být díky modularitě doplněna jak o již zmíněné lineáry LE, tak o silnější „omega“ osy OZ-50/60 a všechny další pneumatické i elektrické komponenty stavebnice AFAG.

Inovací prošel i zajímavý přístroj FEG, který slouží pro podávání vinutých pružin, což bývá při montáži dost problematická operace. FEG pružiny rozmotává a nastřeluje do hadice, na jejímž konci může být buď automatický oddělovač pro použití v JúS, nebo přípravky pro ruční odebírání operátorem.

Ke všem elektrickým modulům je kompletní nabídka řízení, kabeláže, adaptačních a upínacích desek a dalšího příslušenství.

A aby bylo jasné, že švýcarská technika něco vydrží, poskytuje AFAG pro manipulační moduly záruku na 40 milionů pracovních cyklů a 20 000 km pro portály.

Více viz:

www.exactec.com

www.afag.com