česky english Vítejte, dnes je sobota 13. červenec 2024

Výroba elektroniky se vrací do USA

DPS 5/2012 | Články
Autor: Redakce

Zdá se, že konzultační firma The Boston Consulting Group (BCG) měla pravdu, když před časem předpovídala návrat výroby elektroniky do USA (viz článek „Kniha, která vás může zajímat: Made in America, Again“ – DPS č. 2/2012). Nejnovější studie organizace IPC nazvaná „On-Shoring in the Electronics Industry: Trends and Outlook for North America“ poukazuje na současný trend velkých amerických firem stahovat výrobu elektroniky ze zámoří zpět domů nebo dokonce budovat v USA nové výrobní kapacity. Studie založená na průzkumu 229 firem s celkovým ročním obratem cca 935 miliard dolarů navíc potvrzuje i to, že tento trend bude pokračovat i nadále.

Průzkum ukázal, že největší podíl (90%) na návratu výroby měly OEM firmy (Original Equipment Manufactures). Z nich zhruba 25 % bylo převedeno z Číny, zbytek připadl na ostatní země. Na druhé straně EMS firmy (Electronics Manufacturing Services) budou mít největší podíl na stažení výroby zpět zřejmě během příštích 3 let.

Hlavním důvodem pro stahování výroby zpět do USA je potřeba větší kontroly nad kvalitou výrobků, zatímco důvodem pro zakládání nových výrobních kapacit je snaha být blíže svým zákazníkům.

Studii o 54 stránkách je možné zakoupit u organizace IPC na: www.ipc.org/on-shoring-2012, kde o ní lze získat také více informací.