česky english Vítejte, dnes je neděle 21. červenec 2024

Záznamníky HIOKI s aplikací pro iPad

DPS 2/2014 | Články
Autor: Testovací technika

Japonský výrobce HIOKI od začátku roku 2014 nabízí k vybraným modelům paměťových záznamníků ke stažení na App Store novou aplikaci HMR Terminal pro download a následně prohlížení a práci s naměřenými daty. Aplikace je určena pro zařízení iPad a je k dispozici zdarma. Aktuálně je možné pomocí této aplikace analyzovat data naměřená záznamníky typů MR8740 (54kanálový model), MR8741 (16 kanálů) a MR8847 (s maximálním počtem kanálů až 16). Tyto záznamníky je možno pomocí LAN rozhraní připojit do sítě a následně se zařízením, na kterém je aplikace instalována, komunikovat pomocí FTP serveru.

HMR Terminal App

HMR Terminal App

Základní funkcionalitou této aplikace je především možnost dálkového prohlížení velkého objemu dat ze zvoleného záznamníku v mobilním zařízení uživatele. Po jednoduchém přihlášení na FTP server a přiřazení konkrétního záznamníku, jichž je možno v aplikaci uložit více, jsou data uložena do flash paměti mobilního zařízení, kde mohou být libovolně prohlížena na způsob prohlížení map – tzn. jakkoliv přibližovat a oddalovat, a to jak samostatně v horizontálním (tj. v časové doméně) nebo vertikálním směru, tak i současně. Pomocí libovolného množství kurzorů, které se přetahují z pravého okraje obrazovky, lze v jakémkoliv přiblížení a čase záznamu zobrazit číselnou hodnotu změřené veličiny. Kromě odečtení měřených hodnot je možno prohlížet také data vypočtená, tzn. maxima, minima a průměrné hodnoty ve zvolené časové oblasti. Zobrazení všech hodnot, ať už měřených, nebo vypočtených, je možno pro všechny sledované kanály současně.

Záznamník HIOKI, model MR8740, pro něž je nová aplikace určena

Záznamník HIOKI, model MR8740, pro něž je nová aplikace určena

Podrobnější informace o této aplikaci získáte jednoduše stažením na App Store nebo u firmy TESTOVACÍ TECHNIKA s. r. o. (www.teste.cz), autorizovaného distributora výrobce v České republice a na Slovensku.