česky english Vítejte, dnes je neděle 21. červenec 2024

Medikabel – široká nabídka kabelů a příslušenství

DPS 2/2014 | Články
Autor: Martin Žák

Od svého založení v roce 1987 je cílem firmy MEDI - Kabelhandels GmbH poskytovat zákazníkům nejvyšší kvalitu v oblasti nabídky kabelů a vodičů. Ve spolupráci s celosvětovou sítí partnerů nabízí svým zákazníkům obchodní řešení a technické poradenství ve všech oblastech od vývoje až po sériovou výrobu.

Výroba zahrnuje vodiče pro rozvaděče, vícejádrové kabely, ploché a válcové (stíněné) kabely, dvojlinky, datové, signálové a telekomunikační kabely a příslušenství. V nabídce jsou výrobky jak pro standardní, tak pro náročné teplotní a mechanické podmínky s certifikacemi VDE, HAR, UL, CSA, MIL atd.

V tomto roce uvádíme na trh novou produktovou řadu kabelů pro automatizaci a průmyslová odvětví s názvem Xtra (obr. 1), která zahrnuje tři skupiny: XtraBASIC, XtraECO a XtraHEAT.

Obr. 1 Nová řada vodičů Xtra

Obr. 1 Nová řada vodičů Xtra

XtraBasic je standardní kabel s jádrem z pocínované mědi a s izolací PVC. Je vhodný nejen pro běžné elektroinstalace a elektrické rozvaděče, ale také jako kabeláž pro připojení strojů, motorů a transformátorů s požadovaným zkušebním napětím 3 kV a s požadavky na normy UL/CSA (600 V – 105 °C), MTW (600 V – 90 °C) a HAR (300/500 V – 90 °C, příp. 450/700 V – 90 °C).

Požadavky normy EN13602 na výrobky s elastomerovou izolací bez obsahu halogenů splňuje řada XtraECO. Tyto jednožilové kabely s měděným jádrem najdou použití ve většině průmyslových zemích. Jsou navrženy pro instalace v suchých prostorech, uzavřených systémech, pro instalaci v trubkách. Zkušební napětí je 3 kV a splňuje požadavky stejných norem UL/cUL (600 V – 105 °C) a HAR/VDE (300/500 V – 90 °C, příp. 450/700 V – 90 °C).

Kabely XtraHEAT mají pocínované měděné jádro s kvalitní silikonovou izolací odpovídající požadavkům VDE a splňují také normu EN13602 pro výrobky bez obsahu halogenů. Silikonová izolace vyniká vysokou tepelnou odolností, takže kabely s touto izolací jsou vhodné pro pevné instalace se zvýšenými teplotními nároky v tepelných zařízeních, výkonných osvětleních a dalších tepelně namáhaných zařízeních se zkušebním napětím 3 kV. Kabely mají certifikace UL/cUL (300 V – 150 °C) a VDE (300/300 V – 180 °C).

Obr. 2 Příklad zákaznického řešení kabelu

Obr. 2 Příklad zákaznického řešení kabelu

Medikabels GmbH je výrobce s více než 25letou tradicí a v současné době má v nabídce přes 5 tisíc typů kabelů. Nabídka je rozšířena o možnost výroby kabelu dle zákaznického zadání (obr. 2). Nabídka platí již od 500 metrů. Kombinace moderních výrobních linek a logistických řešení umožňuje splnit v krátké době standardní požadavky zákazníků i požadavky na speciální úpravy kabeláže. V rámci celosvětové sítě partnerů spolupracuje výrobce také s firmou Microdis Electronics, která se specializuje na východoevropské trhy. To je výhodné nejen díky zkušenostem, které firma získala při úzké spolupráci se svými zákazníky, ale také šířce nabízeného sortimentu, který zahrnuje kabelovou konfekci a krimpovací a lisovací techniku, a nabídce výroby kabelových svazků od prototypu až po sériovou výrobu ve výrobních prostorech firmy.