česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2024

Desky SparqEE umožňují připojení mobilních zařízení založených na RaspberryPi a Arduino

DPS 6/2014 | Články
Autor: Redakce

Společnost RS Components (RS) přichází s novinkou v podobě nových vývojových desek SparqEE, vytvořených pro jednodušší konektivitu mobilních zařízení a přístup k internetu pro projekty založené na platformách RaspberryPi a Arduino.

Výhradně u společnosti RS lze nyní objednat celkem sedm nových desek SparqEE včetně modulu CELLv1.0 – malé vývojové desky do mobilních zařízení s vestavěnou čipovou sadou 2G + 3G zajišťující bezdrátové funkce po celém světě. Modul CELLv1.0 používá primárně síť 3G. Pokud tato není dostupná, připojí se k síti 2G. Modul CELLv1.0 má rozměry pouhých 36 × 42 × 7 mm, čímž se stává nejmenším modulem, který je v současnosti na trhu k dispozici.

Obr1

Obr. 1 Vytvoření připojení mobilního zařízení s deskou SparqEECELLv.1.0

Každou mobilní desku SparqEECellv1.0 dodává společnost RS spolu s globální SIM kartou 3G zajišťující celosvětové pokrytí. Uživatelé se mohou přihlásit na webové stránky a platební kartou zaplatit kredit nebo nastavit bezhotovostní platbu pro trvalé používání přenášených dat. Stále rostoucí možnosti, které nabízejí mobilní komunikace, poskytují nepřeberné množství potenciálních aplikací pro vývojáře. Jsou ideální pro projekty s menšími nároky na přenos dat, které mají fungovat na velmi dlouhé vzdálenosti, potenciálně i do jiných zemí nebo dokonce na jiný kontinent. To mohou být například projekty založené na snímačích využívajících nízký kmitočtový rozsah, které posílají nevelká data přes internet.

Snadná kompatibilita je zajištěna tím, že v rámci nové řady fungují desky ShieldRv1.0 a ShieldAv1.0 jako adaptéry neborozšiřující desky, které připojují modul CELLv1.0 k deskám Raspberry PI a Arduino bez potřeby jakékoli další kabeláže. Kromě toho jsou k dispozici přerušovače pro zbývající čtyři desky SparqEE pro případ, kdy uživatelé upřednostňují připojení přímo k rozšiřující desce.

Doplňkové desky:

– Deska přijímače GPSv1.0 zahrnuje modul GPSAntenovaM10478 založený na čipové sadě SiRFstarIV 9333 GPS.

– Deska POWERv1.0 převádí neregulované napájení na napájení +5 V a +3,3 V potřebné pro většinu přídavných vývojových systémů.

– Deska RELAYv1.0 zajišťuje funkci relé s širokou škálou vstupů pro řízení vysokoproudových a vysokonapěťových obvodů.

– Deska ACCELv1.0 zajišťuje tříosý akcelerometr Analog DevicesADXL345 s širokou škálou vstupů.

Specifikace modulu CELLv1.0:

– WCDMA/HSDPA 2100/1900/900 MHz s rychlostí 384 kb/s nebo DL 3,6 Mb/s HSDPA a GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz.

– Možnost kabelového připojení zahrnuje sériové rozhraní UART (3,3 V nebo 5 V) a rozhraní USB 2.0.

– Vstupní napětí +3,7 až +5 V dodávané prostřednictvím kabelu USB nebo kolíků patice; odběr proudu nižší než 5 mA v pohotovostním režimu, typicky nižší než 75 mA po zapnutí (bez služeb), nižší než 500 mA (průměrný provozní) a maximálně 2,3 A.

– Softwarové ovladače Windows, Linux a Android jsou dostupné prostřednictvím ZTE.

Více informací je k dispozici na: http://uk.rs-online.com/web/b/sparqee/.