česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. červenec 2024

Analog Devices představuje obvody pro galvanické oddělení s nejnižší spotřebou

Rodina obvodů iCoupler® ADuM144x, které přicházejí v nejmenším pouzdru, umožňuje snížit spotřebu koeficientem 1 000 v porovnání s optočleny, a zvýšit tak energetickou účinnost zařízení.

Společnost Analog Devices uvedla na trh rodinu digitálních obvodů pro galvanické oddělení ADuM144x s nejnižší energetickou spotřebou. ADuM144x využívá vlastní firemní technologie ADI iCoupler a pro svoji činnost vyžaduje příkon pouze 1 μW, což je tisíckrát méně, než je spotřeba optočlenů a konkurenčních oddělovacích obvodů. Díky tak nízké spotřebě se obvody této rodiny ideálně hodí pro využití v průmyslových a přístrojových systémech, jako jsou proudové smyčky 4–20 mA, dálkové snímače, stejně jako v systémech šetrných k životnímu prostředí vyžadujících vysokou energetickou účinnost nebo závisejících na zdrojích napájení s omezenou kapacitou, jako jsou baterie. Zájemci mohou zhlédnout video a dozvědět se více o nízkopříkonových obvodech ADuM144x na internetové stránce: http://analog.com/ADuM144xvideo. Získat odpovědi na nejrůznější otázky o ADuM144x od specialistů Analog Devices skupiny technické podpory je možné online na EngineerZone™.

Analog Devices představuje obvody pro galvanické oddělení s nejnižší spotřebou

ADuM144x jsou čtyřkanálové oddělovače dat dodávané ve třech různých uspořádáních kanálů s elektrickou bezpečností 2,5 kVef po dobu jedné minuty. Rozsah jejich provozního napětí 2,25 až 3,6 V dále přispívá ke snížení příkonu a ADuM144x jsou tak oddělovači s nejnižším provozním napětím na trhu. Při napájecí úrovni 2,5 V je klidový proud ze zdroje vztažený na jeden datový kanál nižší než 5 μA a při datové rychlosti 2 Mb/s je proudový odběr nižší než 380 μA. V úsporném režimu lze snížit proudovou spotřebu na pouhých 0,1 μA na jeden kanál, což znamená snížení příkonu celého obvodu na bezpříkladnou hodnotu 1 μW. Vedle nejnižší spotřeby je významné zapouzdření obvodu v 16vývodovém pouzdru QSOP (Quarter Size Outline Package), které činí ADuM144x nejmenším čtyřkanálovým digitálním oddělovačem s elektrickou bezpečností 2,5 kVef vůbec.

„ADuM144x představuje přirozené rozšíření rodiny obvodů pro galvanické oddělení, do níž náležejí nejvýkonnější a nejspolehlivější oddělovače na trhu. Při zvýšeném zaměření oboru na energetickou účinnost jsme poznali, že naše základní technologie iCoupler je jedinou technologií galvanického oddělení na trhu schopnou dosáhnout tak nízkých úrovní příkonu,“ řekl David Krakauer, ředitel divize obvodů pro galvanické oddělení a obvodů rozhraní Analog Devices.

Rodina ADuM144x využívá tutéž technologii na principu transformátorové vazby na úrovni čipu použité v celém sortimentu obvodů Analog Devices pro bezpečné galvanické oddělení. ADuM144x v 16vývodovém pouzdru QSOP je v současnosti ve výrobě, přičemž další verze v odlišných typech pouzder s jinými počty kanálů a vyšším stupněm elektrické bezpečnosti budou v dohledné době uvedeny na trh.

Více informací poskytne Amtek spol. s r. o.

Vídeňská 125, 619 00 Brno, tel. 547 125 560, fax 547 125 556

Borského 989/1, 152 00 Praha 5, tel. 251 681 111–13, fax 251 681 114

www.amtek.cz