česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2024

Hyperlynx Alliance usnadní analýzu signálové integrity přes cloud

DPS 2/2015 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz

Virtuální laboratoř Hyperlynx SI (Signal Integrity) od firmy Mentor Graphics dostane nyní podporu i od významných výrobců součástek. Firma Mentor Graphics se domluvila se společnostmi Altera, PMC-Sierra, Samtec a eASIC na vytvoření dalších virtuálních laboratoří, a to v rámci společně založené aliance nazvané Hyperlynx Alliance. Tyto laboratoře se budou specializovat na simulace signálové integrity u obvodů používajících součástky jednotlivých partnerů aliance. Vznik této aliance byl oficiálně oznámen letos v lednu na konferenci Design Con 2015 v Santa Clara.

Obr. 1

Virtuální laboratoře představují nástroj pro seznámení se s analýzami signálové integrity a osvojení si pokročilých metod práce při návrhu high-speed desek plošných spojů. Kompletní prostředí programu Hyperlynx SI běží v cloudu, a tím zjednodušuje přístup k němu, stejně jako zrychluje možnosti jeho využití.

Laboratoře, které vzniknou na základě dohody Hyperlynx Alliance, zahrnují referenční návrhy desek s DDR nebo SerDes, na kterých si lze procvičit metody ověření návrhu desky s obtížnými obvody, IBIS-AMI modely a/nebo modely s-parametrů dodaných partnery aliance, testovací příklady a podrobné instrukce pro používání. Jejich použití je zdarma.

V tuto chvíli je kromě základní laboratoře Hyperlynx SI k dispozici virtuální laboratoř pro FPGA od firmy Altera, zatímco pro další partnery aliance se připravují.

Obr. 2

Hyperlynx DDR Wizard pro Altera FPGA

Virtuální laboratoř může být použita pro ověření řešení náročných úloh při použití webového softwaru Quartus od společnosti Altera. Virtuální laboratoř pro Altera FPGA umožní vývojářům lépe provést potřebné kontroly.

Altera Arria-10 High Speed Serial Interface IBIS-AMI

Tato virtuální laboratoř předvede metodu pro návrh high-speed SerDes, kterou mohou vývojáři použít při optimalizaci nastavení Tx v příkladu SerDes kanálu.

Virtuální laboratoř Hyperlynx SI

Tato základní laboratoř, která je již nějakou dobu dostupná, umožňuje seznámení s možnostmi programu Hyperlynx SI. Zahrnuje testovací soubory a návody na jednotlivé úlohy při analýze signálové integrity, ať už se jedná o všeobecné analýzy, nebo specializované, jako jsou simulace pro DDR3, multi-Gbps nebo 3D discontinuity. Je určena nejenom pro návrháře desek, ale pro každého, kdo se zabývá problematikou SI.

Další virtuální laboratoře společnosti Mentor Graphics

Kromě laboratoří zaměřených na analýzy signálové integrity je na stránkách společnosti Mentor Graphics přístup i k dalším virtuálním nástrojům určeným pro ohodnocení programů – Hyperlynx PI (Power Integrity) a Hyperlynx DRC. Více informací o všech uvedených virtuálních laboratořích je k dispozici na stránkách společnosti Mentor Graphics.