česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2024

Kniha, která vás může zajímat: RFID Forecasts, Players & Opportunities 2014–2024

DPS 1/2014 | Články
Autor: Redakce

Raghu Das, Dr Peter Harrop

Pokud potřebujete získat informace o aktuální situaci v oblasti RFID technologií, potom je publikace „RFID Forecasts, Players & Opportunities 2014–2024“ určena pro vás. Kniha obsahuje zajímavé analýzy a výsledky rozsáhlé studie zabývající se řešeními v různých oblastech použití RFID. Umožňuje nahlédnout do průmyslu RFID a zjistit, jaká je současná situace a kterým směrem se možnosti RFID ubírají.

Experti z konzultační skupiny IDTechEx se podrobně zaměřili na trh s RFID technologiemi po celém světě a vyhodnotili podrobná data z let 2005–2013, která potom použili k prognóze vývoje do roku 2020, resp. až do roku 2024. Výsledek jejich práce lze stručně shrnout takto: Jestliže trh s RFID dosáhl v roce 2013 hodnoty téměř 8 miliard dolarů (oproti 7 miliardám v roce 2012), potom lze očekávat, že v roce 2014 stoupne na 9,2 miliardy a v roce 2024 by pak mohl dosáhnout až 30 miliard dolarů. V těchto údajích jsou zahrnuty tržby za RFID tagy, čtečky, software a služby, které jsou poskytované v oblasti pasivní i aktivní RFID. Ze zprávy také jasně vyplývá, že navzdory ekonomické krizi trh s technologiemi RFID nepřetržitě rostl, a to ve všech oblastech jejich použití – od označování zboží v obchodech přes veřejnou dopravu až např. po identifikaci zvířat.

Kniha, která vás může zajímat: RFID Forecasts, Players & Opportunities 2014–2024

V publikaci lze nalézt také odpovědi na otázky nejrůznějšího typu, jako např.: „Které odvětví RFID je na vzestupu a které naopak ne?“, „Kteří dodavatelé RFID technologií jsou hlavními lídry a proč?“ atd. V publikaci jsou uvedeny i informace o tom, jak si technologie RFID vedou v různých částech světa, údaje o prodeji, dodavatelích, významných firmách apod.

Jednotlivé kapitoly

Executive summary and conditions (Shrnutí)

Introduction (Úvod do RFID, vysvětlení pojmů atd.)

Market by application and value chain position (Trh s jednotlivými aplikacemi atd.)

Markets for passive RFID (Trhy s pasivními RFID)

Markets for passive UHF RFID (Trhy s pasivními UHF RFID)

Markets for passive HF and LF RFID (Trhy s pasivními HF a LF RFID)

Markets and profitability of active RFID (Trhy s aktivními RFID a jejich ziskovost)

Market for RFID interrogators (Trh s RFID čtečkami)

Markets by country (Trhy v jednotlivých zemích – Čína, Rusko, Evropa atd.)

Successes, failures, trends, opportunities (Úspěchy, neúspěchy, trendy, příležitosti)

Komu je kniha určena

Tato publikace je určena jak vedoucím pracovníkům, kteří potřebují kvalifikované podklady pro svá strategická rozhodnutí, tak i pro technické pracovníky, kteří hledají praktické informace o dostupných technologiích RFID.

Kde lze knihu získat

Knihu vydala odborná konzultační skupina IDTechEx a na jejich webu ji lze také objednat: www.idtechex.com/research/reports/rfid-forecasts-players-and-opportunities-2014-2024-000368.asp. Publikace je k dispozici buď v tištěné, nebo elektronické podobě (ve formátu PDF doplněném o výsledky ve formátu XLS).

O autorovi

Hlavní autor – Raghu Das – je výkonným ředitelem IDTech- Ex. Vystudoval fyziku na Cambridge University, pracoval na vývoji tištěné elektroniky a zabýval se také konzultační činností. Je autorem i mnoha dalších publikací, které, stejně jako všechny zprávy od IDTechEx, podrobně analyzují data z určitého oboru a vytvářejí prognózy jeho další vývoje. Mezi takové patří např. „Future Mobile Phone / Cell Phone Technology and Functions 2014–2024“ nebo „Hydrogen and Fuel Cells 2014-2025: Forecasts, Technologies, Markets“.

Více informací naleznete na: www.IDTechEx.com.