česky english Vítejte, dnes je středa 24. červenec 2024

Zalévací hmoty pro optoelektroniku

Křišťálově čiré zalévací hmoty firmy Lackwerke Peters GmbH + Co KG splňují vysoké nároky optoelektroniky. Kompletní zapouzdření či usazení LED sestavy poskytuje nejlepší ochranu proti korozi, povětrnostním vlivům a vlhkosti, obzvláště pak při expozici v extrémně agresivních podmínkách, kde klasické zalévací hmoty a tenkovrstvé laky nejsou dostatečně odolné. Ať už bezbarvé, křišťálově čiré, nebo vysoce transparentní zalévací pryskyřice plní vysoké funkční požadavky z hlediska optických vlastností, a to i v případě, že jsou vystaveny vlhkosti, mrazu nebo přímému slunečnímu záření, jako například světelné reklamy nebo venkovní osvětlení.

Zalévací hmoty pro optoelektroniku

Široká škála aplikací s WEPURAN zalévacími pryskyřicemi řady VT 34 02 KK

Zapouzdření křišťálově čirými zalévacími pryskyřicemi řady WEPURAN VT 3402 KK umožňuje spolehlivé použití LED-diod, ve vnitřním i venkovním prostředí. Tyto zalévací hmoty jsou k dispozici v různých variantách – tvrdosti/ pružnosti. Díky mimořádné odolnosti proti vodě a roztokům jsou velmi vhodné pro celou řadu aplikací použitelných pod vodou.

Speciálně vyvinutá zalévací hmota pro zalévání LEDek v hliníkových profilech WEPURAN VT 3402 KK-ALU je charakteristická perfektní přilnavostí k různým hliníkovým povrchům. Vzhledem ke své vysoké tvrdosti Shore poskytuje mimořádnou mechanickou ochranu.

WEPURAN VT 3402 KK-NV-SV byl schválen podle UL 94 UL č. E99285, dosahuje nejlepší normy hořlavosti V-0. Proto je dobrou volbou pro světelné elektronické aplikace, kde je zásadní potřeba odolnosti proti hořlavosti materiálů, jako jsou například nouzová osvětlení v tunelech nebo budovách.

Volitelná zmléčňovací příměs a různé koncentrace barviv jsou vhodné pro vytvoření individuálních světelných efektů nebo specifických barev. Obzvlášť pro dosažení slabého a rovnoměrného rozptylu je možné použít neprůhlednou zalévací hmotu WEPURAN Top Coat VT 3492 LS, která je aplikována jako druhá vrstva.

Pro vysoce výkonné LED diody: WEPESIL silikonová zalévací hmota VT 3602 KK

WEPESIL zalévací hmota VT 3602 KK chrání osazené jednotky proti korozi vyvolané extrémními podmínkami okolního prostředí a agresivními médii. Vzhledem ke své elastičnosti, extrémní teplotní odolnosti až do 200 °C, odolnosti proti UV záření a velmi nízké srážlivosti je vhodná zejména pro sestavy, které jsou citlivé na teplotu nebo otřesy.

Bezbarvá a křišťálově čirá silikonová pryskyřice WEPESIL VT 3602 KK je vhodná pro použití v optoelektronice, zejména pokud jde o povlak vysoce výkonných LED diod. Dokonce při aplikaci ve více vrstvách nebo při vystavení dlouhodobé tepelné námaze vykazuje tato dvoukomponentní silikonová pryskyřice vysokou průhlednost, jakož i vynikající odolnost proti žloutnutí.

www.interconti.cz

www.peters.de