česky english Vítejte, dnes je sobota 18. květen 2024

Eltronika – výrobce a dodavatel průmyslových routerů a GSM terminálů

DPS 5/2015 | Články
Autor: Eltronika

Společnost Eltronika je přední světový dodavatel M2M řešení. Dodává kompletní software i hardware pro bezdrátovou M2M komunikaci a zajišťuje také implementaci systémů od počátečního návrhu až po tvorbu 3D prototypu.

Eltronika nabízí širokou řadu technického vybavení, které splňuje ty nejpřísnější normy. Dodává odolná technická zařízení, počínaje vysoce přesnými prototypovými přístroji až po vlastní sérii M2M modulů a terminálů, které splňují i ty nejnáročnější požadavky. Odborný tým společnosti Eltronika informuje své zákazníky v každé fázi zakázky o optimálním řešení. Nalezne ten nejefektivnější způsob realizace sytému při současném snížení celkových nákladů a dodržení termínu realizace.

 

V nabídce společnosti Eltronika jsou nyní také nové výrobky společnosti Gaia Converter.

Napájecí zdroje Gaia Converter

Společnost Gaia Converter vznikla počátkem 90. let minulého století. Od té doby vyvinula jednu z nejkomplexnějších řad modulárních napájecích zdrojů dostupných na trhu s elektronikou. Je také autorem dnes již dobře zavedeného konceptu modulární napájecí architektury, který zjednodušuje návrh napájecích zdrojů.

11

S více než 3 500 komponenty, které nacházejí uplatnění v průmyslových, dopravních, leteckých a vojenských aplikacích, patří firma Gaia Converter mezi přední světové dodavatele řešení s napájecími moduly.

MGDDI-20

Tyto DC/DC konvertory s mimořádně širokým rozsahem vstupního napětí jsou určeny pro použití na železnici, v dopravě a v náročných průmyslových aplikacích. Unikátně široký rozsah vstupních napětí 12–160 V činí sérii MGDDI-20 ideální pro všechny typické aplikace baterie/ sběrnice najednou (24 V, 36 V, 48 V, 72 V, 96 V, 110 V, 125 V) při použití stejné jednotky. Této výjimečné vlastnosti je dosaženo díky vlastní spínací technice, která umožňuje držet účinnost až na 90 %. Dva izolované výstupy (pro paralelní, sériové nebo symetrické aplikace) 5 V, 12 V, 15 V a 24 V umožňují splnit potřebné požadavky, jako např. výstup 5 až 48 V, ±15 V nebo 2× 24 V (2× 10 W) atd.

Série MGDDI-20 používá nízké, standardní pouzdro 25,4 × 38,1 mm, pracuje v teplotním rozsahu od –40 °C do +100 °C a jeho balení vydrží náročné přepravní podmínky. Jednotky disponují ochranou regulace od nuly až do plné zátěže, funkcí Trim & On/Off, nastavitelným UVLO, soft startem, zabudovaným EMI filtrem a kromě jiného také ochranou proti přetížení a teplotě. Souladu se standardem EN50155/55022 a dalšími je dosaženo díky širokému rozsahu vstupního napětí, použití pevného spínacího kmitočtu (270 kHz) a LC filtru. Protože je řada MGDDI-20 navržena pro aplikace v obtížných pracovních podmínkách, nepoužívá optočleny ve smyčce zpětné vazby.

MGDDI-60

Série MGDDI-60 zahrnuje DC/DC konvertory s mimořádně širokým rozsahem vstupního napětí, které jsou vhodné pro použití na železnici, v dopravě a v náročných průmyslových aplikacích. Díky unikátně širokému rozsahu vstupních napětí 12–160 V je tato série ideální pro všechny typické aplikace baterie/sběrnice najednou (24 V, 36 V, 48 V, 72 V, 96 V, 110 V, 125 V) při použití stejné jednotky. Této výjimečné vlastnosti je dosaženo díky vlastní spínací technice, která také umožňuje držet účinnost až na 90 %. Dva výstupy (pro paralelní, sériové či symetrické aplikace) 5 V, 12 V, 15 V a 24 V umožňují pokrýt širokou řadu požadavků, jako např. výstup 5 až 48 V output, ±15 V, nebo 2× 24 V (30 W každý) atd.

Série MGDDI-60 používá nízké, standardní pouzdro 50,8 × 76,2 mm, pracuje v teplotním rozsahu od –40 °C do +100 °C a jeho balení vydrží náročné přepravní podmínky. Jednotky disponují ochranou regulace od nuly až do plné zátěže, funkcí Trim & On/Off, nastavitelným UVLO, soft startem, zabudovaným EMI filtrem a kromě jiného také ochranou proti přetížení a teplotě. Souladu se standardem EN50155/55022 a dalšími je dosaženo díky širokému rozsahu vstupního napětí, použití pevného spínacího kmitočtu (270 kHz) a LC filtru. Protože je řada MGDDI-20 navržena pro aplikace v obtížných pracovních podmínkách, nepoužívá optočleny ve smyčce zpětné vazby.

Další novinkou, kterou lze nalézt v nabídce společnosti Eltronika, je modem ELT-LAN-II LTE:

Modem ELT-LAN-II LTE

Modem se 4 konektory pro Ethernet (dva pro LAN, jeden napájený přes Ethernet switch) je určen pro bezdrátové aplikace M2M. Jedná se o kompaktní jednotku s kompletním standardním rozhraním, která je založena na zabudovaném řešení Telit.

2

Tím, že podporuje síťový standard GSM/UMTS/HSPA+/ LTE, je určen pro uživatele, kteří hledají možnost snadného a rychlého mobilního připojení k internetu. To je jednoduše dostupné a nastavitelné přes internetový prohlížeč bez nutnosti instalovat software nebo ovladače.

ELT-LAN-II LTE představuje univerzální řešení pro všechny M2M a mobilní aplikace s nízkým objemem přenášených dat, jako jsou parkovací automaty, dopravní systémy, doprava a logistika, zabezpečení, prodejní automaty a správa zařízení.

Vlastnosti:

 • Napájení: 9–30 V
 • CPU: ARM9 450 MHz
 • Interní paměť: 128 MB RAM (volitelně 256 MB RAM)
 • Rozhraní: RS232 a RS485 přes konektor RJ45; 2× LAN Ethernet 10/100 Mbps; 3-port Ethernet switch na LAN2
 • Rychlost připojení: až do 100 Mbps (varianta LTE)
 • Wi-Fi připojení: 802.11 b/g (volitelné)
 • SIM karta: 1× SIM slot (volitelně 1× interní SIM slot)
 • Volitelný přijímač GPS/Glonass
 • Anténa: SMA konektor
 • Management software: DHCP (client/server), IEEE 802.1Q tagging, IPsec, OpenVPN, Firewall, NAT, PAT, DDNS, CARP, Static Mouting, Access Control, Syslog
 • Advanced software: RS-232/485-TCP/UDP forwarding, ModBus gateway, NTRIP, SMS server, NTP

Podrobnější informace nejen o výše uvedených produktech můžete získat při návštěvě expozice společnosti Eltronika na veletrzích MSV v Brně a ELO SYS v Trenčíně.