česky english Vítejte, dnes je sobota 18. květen 2024

V provedení THR: nové svorky na desky plošných spojů řady 2061

DPS 5/2015 | Články
Autor: WAGO

Pájení metodou Through‑Hole Reflow, ruční pájení nebo pájení na vlně: Svorky na desky plošných spojů řady 2061 jsou od nynějška k dispozici také v provedení vhodném k instalaci do průchozích otvorů.

Dodatečně k zavedeným svorkám na desky plošných spojů SMD řady 2061 společnost WAGO na trh uvádí také variantu vhodnou k instalaci do průchozích otvorů se dvěma různými délkami pájecích kontaktů: Provedení s pájecími kontakty o délce 1,5 mm je optimalizováno pro metodu THR a v kombinaci s deskou plošných spojů o tloušťce 1,6 mm umožňuje oboustranné osazení. Provedení s pájecími kontakty o délce 2,4 mm lze díky přesahu kontaktů na spodní straně desky zpracovávat jak metodou THR, tak v rámci pájení na vlně a ručního pájení.

Díky malé konstrukční výšce 5,6 mm je řada 2061 THR vhodná zejména pro kompaktní elektronické aplikace, například síťové přípojky osazené na zadní straně nebo na obou stranách desek plošných spojů v síťových zdrojích a ovládacích modulech LED svítidel. Svorky dostupné v bílé a černé barvě podporují vodiče o průřezu v rozsahu 0,5–1,5 mm2 (AWG 20–16). Jsou dimenzovány na jmenovitý proud až 17,5 A a jmenovité napětí 320 V. Varianty THR se stejně jako svorky na desky plošných spojů SMD dodávají v balení „Tape‑and‑Reel“, díky čemuž se dají plně integrovat do automatizovaného výrobního procesu. Připojovací technika CAGE CLAMP® S umožňuje přímo zapojit jak plné vodiče, tak jemně laněné vodiče s dutinkou; jemně laněné vodiče se připojují pomocí integrovaných ovládacích tlačítek.

V provedení THR

„Řada 2061 nabízí díky volitelným variantám SMD a THR vhodné řešení pro každou metodu pájení. Možnost řadového propojení 1‑ až 3pólových svorek beze ztráty pólu dovoluje realizovat libovolný počet pólů. Zákazníci tak mohou snížit množství variant při skladování a výrobě, a tím i náklady,“ říká Jens Brandhorst, produktový manažer divize ELECTRICAL INTERCONNECTIONS společnosti WAGO Kontakttechnik GmbH & Co. KG.