česky english Vítejte, dnes je neděle 16. červen 2024

Analog Devices seminář 2012

DPS 1/2013 | Články
Autor: Redakce

V říjnu 2012 uspořádala společnost AMTEK, spol. s r. o., společně s předním výrobcem obvodů pro zpracování signálů, společností ANALOG DEVICES (USA), třídenní technický seminář pro širokou odbornou veřejnost.

Analog Devices seminář 2012 1

Nosné téma semináře znělo „Going High Speed“. Pánové Johannes Horvath, Frederik Dostal a Reinhard Ranzenberger, všichni tři ze společnosti Analog Devices, poutavým způsobem prezentovali problematiku návrhu obvodů pracujících v oblasti vysokých kmitočtů. Účastníci také získali celou řadu praktických rad, jak postupovat při návrhu plošných spojů s ohledem na požadavky, které je nutné u obvodů s velmi rychlými signály respektovat. Velice přínosným tématem pro vývojáře bylo i představení výkonného programového nástroje MULTISIM pro počítačovou simulaci navržených obvodů včetně možnosti měření a zobrazení průběhů signálů v reálném čase. Dostatek času bylo rovněž věnováno představení nových A/D a D/A převodníků, obvodů pro správu napájení a MEMS produktů, které společnost Analog Devices uvedla v letošním roce na trh.

Analog Devices seminář 2012 2

První den se ANALOG DEVICES SEMINÁŘ 2012 konal v konferenčním centru GreenPoint v Praze. Další den probíhal díky spolupráci s Ústavem automatizace a měřicí techniky v posluchárně VUT-FEKT v Brně. A závěrečný třetí den jsme měli možnost seminář společně s DIALOGUE, s.r.o., uspořádat na Slovensku v Piešťanech.

Velice potěšitelný je stále stoupající zájem o tento druh semináře. V roce 2012 se počet posluchačů téměř zdvojnásobil oproti roku 2011.

www.amtek.cz