česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 29. únor 2024

Německá kvalita ze Solingenu

DPS 1/2013 | Články
Autor: Ing. Radka Kocková

Kleště Schmitz představují kvalitu jemných kleští pro přesné a speciální aplikace. Společnost byla založena roku 1948 v městě Solingen – sídle renomovaných firem v oblasti nožířství a dalšího ručního nářadí. Kleště Schmitz nabízí jeden z nejrozsáhlejších výrobních sortimentů, splňující téměř jakékoliv požadavky mezinárodního elektronického a leteckého průmyslu. Kleště představují standardy jakosti, ergonomického návrhu, dlouhé životnosti a nadprůměrné finanční hodnoty.

Kvalita kleští Schmitz

  •  Výběr surovin – velmi pečlivě jsou vybírány vysokolegované uhlíkové a chróm-vanadiové oceli, odpovídající měnícím se požadavkům a normám.
  •  Horké předkovky kované do zápustky – optimalizovaná struktura zrn horkých předkovků kovaných do zápustky tvoří základ nepřekonatelné pevnosti a tvrdosti našich nástrojů.
  •  Moderní výrobní technologie – zkušení pracovníci společně se speciálně navrženým strojním vybavením dávají těmto předkovkům nadprůměrnou jakost s plnou pozorností k detailům.
  •  Zdvojené listové pružiny – nelze ztratit – bodově svařované a neopotřebovávající se umožňují hladkou, konzistentní a řízenou činnost s nulovými náklady na údržbu.
  •  Ocelové povrchy s vysokým leskem – ocelové plochy s mikroskopickými zrny umožňují vytvoření osvědčené, bezpečné, atraktivní a ekologicky vstřícné povrchové úpravy. Nedochází k vločkování chrómu a poškozování obvodů a součástek.
  •  Řízení jakosti/DIN/ISO – interní přísné řízení a zabezpečování jakosti, jež zahrnuje stoprocentní testování každého nástroje, zaručuje úroveň jakosti, která převyšuje DIN/ISO a podobné normy k plnému uspokojení zákazníka.
  •  Uzavřený spoj (BOX JOINT) – specialita společnosti Schmitz – specialita společnosti zajišťující hladkou, řízenou a bezúdržbovou funkci, dokonalé vyrovnání řezných hran a dlouhou životnost. Neexistuje lepší technologie pro přesné nůžky a kleště.

Německá kvalita ze Solingenu 1

Uzavřený spoj

  •  Vsazený (LEAD-IN) spoj – alternativa šetřící náklady, která však stále splňuje naše normy vysoké jakosti.

Německá kvalita ze Solingenu 2

Vsazený spoj

  •  Řezné hrany – řezné hrany orientované na aplikaci, zakončené destičkami ze slinutého karbidu wolframu nebo indukčně vytvrzené s různým zkosením, zajišťují ostrý a snadný řez, jakož i dlouhou životnost.
  •  ESD / antistatické kleště – použité materiály vyhovují všem požadavkům na ruční nástroje používané uvnitř EPA.

Výběr rukojetí

Tři verze rukojetí, odolných vůči ESD, všechny s rozptylujícím (nikoliv izolujícím) účinkem, neklouzající a funkční. Konstrukce, materiál, zatížení a náklady jsou rozhodujícími faktory pro vaši volbu.

Německá kvalita ze Solingenu 3

Modročerná dvousložková termoplastická rukojeť

Modročerná dvousložková termoplastická rukojeť − Ergonomická, široká, měkká, pohodlná a protiskluzová rukojeť pro snadnou, přesnou a bezúnavovou manipulaci.

Německá kvalita ze Solingenu 4

Modrá strukturovaná termoplastická rukojeť

Modrá strukturovaná termoplastická rukojeť − Široká, ergonomická, pohodlná, protiskluzová, robustní.

Německá kvalita ze Solingenu 5

Modrá lakovaná rukojeť

Modrá lakovaná rukojeť − Úzká, protiskluzová, ekonomická.

Všechny rukojeti jsou neizolované a nejsou určeny k práci pod elektrickým napětím.

Použité materiály vyhovují všem požadavkům na ruční nástroje používané uvnitř EPA.

Různé velikosti a tvary hlav kleští

Jedním z výsledků těsné spolupráce s odborníky a uživateli po celém světě je výroba a nabídka velmi širokého sortimentu – standardní verze pro téměř jakýkoliv úkol (viz obrázek na druhé straně).

Typy kleští dle použití

Střihací kleště − Nejdůležitějším kvalitativním rysem kleští je tvrdost řezné hrany. Díky moderní, přesné technologii indukčního vytvrzování se dosahuje hodnoty až 65° HRC. Výrobce vyvinul speciální frézovací proces, který dává velmi hladké, rovné a čisté plochy a omezuje třecí odpor na minimum. Úhly řezné hrany se brousí s maximální péčí. Poté jsou každé kleště pečlivě otestovány na speciálních testovacích vodičích. Nechybí ani kleště s destičkami ze slinutého karbidu wolframu a kleště SMD.

Kleště z tvrdokovu jsou určeny na extrémní požadavky při stříhání zvlášť tvrdých nebo houževnatých materiálů, např. niklové a diodové vodiče, Kevlar® a podobná skleněná vlákna, jaká se dnes stále více používají v elektronickém a leteckém průmyslu. Přesné hrany ze slinutého karbidu wolframu jsou integrovány do předkovků z vysokolegované oceli s uzavřeným spojem. Boční a šikmé kleště s destičkami ze slinutého karbidu wolframu.

Kleště pro technologie SMD, tj. nástroje s velmi jemnými, štíhlými a zahrocenými čelistmi, jež se vejdou do rastrů s malou okatostí a daly se pevně držet a snadno používat. Tyto kleště mají velmi jemné, štíhlé a zahrocené čelisti. Vybírat je možno mezi různými tvary zkosení. Špičaté a šikmé kleště s rovnými a kosými čelistmi, úhlové kleště pro těsné stříhání před a za součástkami. Kleště nejsou určeny jen pro SMD, nýbrž i pro jiné účely.

Úchopové kleště jsou všestrannými pomocníky v elektronice a přesném strojírenství. Jsou výjimečně přesné, za horka kované do zápustky, s uzavřeným spojem. Důležitým parametrem je celková délka kleští a délka čelistí. Obecně řečeno, ovládání a manipulace s krátkými kleštěmi je snazší. Delší kleště znamenají větší páku v kombinaci s hlubším dosahem, což bývá často velmi důležité. Čelisti jsou zpravidla rovné, ale také zahnuté pod úhlem 45°. Zahnuté čelisti jsou velkou výhodou v omezeném prostoru. Vnitřní povrch čelistí je buď hladký, chránící povrch vodiče a součástek, nebo s jemnými zoubky, umožňujícími bezpečné zachycení.

Německá kvalita ze Solingenu 6

Oválná hlava. Špičatá hlava. Odlehčené čelisti. Špičaté, šikmé a zahnuté čelisti.

Německá kvalita ze Solingenu 7

Přímé špičaté čelisti. Šikmé špičaté čelisti. Zahnuté čelisti. Šikmé čelisti, rovná hlava.

Německá kvalita ze Solingenu 8

Šikmé čelisti, rovná hlava. Šikmé čelisti, velká hlava, dlouhé břity. Šikmé čelisti, velká hlava, dlouhé břity. Šikmé čelisti, velká hlava, krátké břity.

Německá kvalita ze Solingenu 10

Čelní čelisti. Čelní čelisti. Čelní čelisti. Střihací a lisovací čelisti.

Německá kvalita ze Solingenu 11

Střihací a ohýbací čelisti. Čelisti s mezerou. Střihací hlava s kulatými čelistmi. Střihací hlava s kulatými čelistmi.

Německá kvalita ze Solingenu 12

Střihací hlava s kulatými zahnutými čelistmi. Ploché kulaté čelisti.

Výrobce nabízí více než 420 druhů kleští Schmitz, čímž se řadí jednoznačně mezi přední výrobce na světovém trhu. Sídlo firmy v Solingenu navíc zaručuje výběr kvalitní oceli pro výrobu kleští. Více informací najdete na webových stránkách http://www.abetec.cz /eshop/category/kleste-schmitz/