česky english Vítejte, dnes je pondělí 22. červenec 2024

AMPER 2014 – prostor pro technologie budoucnosti

DPS 6/2013 | Články
Autor: Terinvest

Organizátoři veletrhu AMPER již zahájili přípravy 22. ročníku veletrhu AMPER, který se bude konat v termínu 18.–21. 3. 2014 na brněnském Výstavišti. Stejně jako letos se bude na co těšit!

Mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, zabezpečení a osvětlení AMPER se pyšní svou dlouholetou tradicí, vysokým počtem spokojených návštěvníků a participací vystavovatelů světoznámých firem. V současné době jde o nejvýznamnější elektrotechnický veletrh v České republice, který svým obchodním významem zasahuje do celé střední a východní Evropy.

Bez názvu

V roce 2013 zabíraly expozice od 620 vystavovatelů, z toho 159 ze zahraničí, 14 357 m2 čisté výstavní plochy (v roce 2012 13 800 m2).

Počet návštěvníků také vzrostl – letošní, 21. ročník veletrhu AMPER 2013, přilákal k návštěvě 44 900 návštěvníků z řad odborné veřejnosti, managementu firem, studentů a fanoušků z oblasti elektrotechniky. Veletrh se konal pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, Hospodářské komory ČR a ČVUT a za aktivní spolupráce odborných médií, sdružení, asociací a vysokých škol. Partnerské portfolio čítalo 140 mediálních partnerů z ČR a zahraničí a 29 odborných partnerů.

Bez názvu1

Veletrh AMPER svým vystavovatelům přináší ideální prostor pro navázání nových obchodních vztahů, posílení image značky, upevnění konkurenční pozice firmy a vztahů se stávajícími zákazníky a v neposlední řadě efektivní prezentaci a propagaci novinek (propagace nejen na samotném veletrhu, ale také prostřednictvím odborných mediálních partnerů veletrhu – články na odborných portálech a v odborných tištěných mediích a na webu amper.cz). Efekt samotného veletrhu přesahuje hranice výstaviště i termín jeho konání.

  • Veletrh se bude konat v moderních halách P, F a V Výstaviště Brno, k dispozici je 30 000 m2 hrubé výstavní plochy.
  • V rámci veletrhu AMPER 2014 se uskuteční již tradiční soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu ZLATÝ AMPER. Historicky nejvyšší počet přihlášených exponátů do této soutěže se uskutečnil v rámci veletrhu AMPER 2013, kdy 30 významných společností vyslalo do soutěžního klání 34 novinek. Slavnostní předávání ocenění „technickým zázrakům“ ZLATÝ AMPER 2014 proběhne v prostorách Hvězdárny a planetária Brno.
  • Také v příštím roce budou mít návštěvníci veletrhu AMPER 2014 možnost seznámit se s posledními novinkami z oblasti elektromobility v rámci projektu AMPER MOTION 2014. Moderní řešení pro elektromobilitu jsou velmi pestrá a pokrývají širokou škálu dopravních prostředků a jiných zařízení – od elektrokola po námořní trajekt. V rámci posílení zájmu o projekt AMPER MOTION a téma elektromobility budou uveřejňovány na webových stránkách www.amper.cz novinky a zajímavosti ze světa elektromobility, určené pro odborníky i nadšence.
  • Redakce portálu Elektrika tv bude na veletrhu AMPER 2014 pokračovat ve svém živém vysílání na mediální scéně AMPER FÓRUM 2014, kde ve spolupráci s pořádající společností TERINVEST a šéfredaktory renomovaných odborných časopisů přinese živé diskuse na aktuální témata v oboru, rozhovory o exponátech a službách veletrhu AMPER 2014, pohledy na veletrh očima návštěvníků, studentů, vystavovatelů, novinářů, ale také pořadatelů. Všechny záznamy budou distribuovány na známém informačním kanálu http://Elektrika.TV/live a prostřednictvím dalších mediálních partnerů.
  • Kromě expozic vystavovatelů bude pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, tvořený odbornými semináři, konferencemi, školeními, specializovanými fóry a setkáními.