česky english Vítejte, dnes je pondělí 22. červenec 2024

Frézování prototypových DPS je nejrychlejší a nejekonomičtější

DPS 6/2013 | Články
Autor: P2J Technology

Věděli jste, že existuje alternativní způsob, jak si zajistit vysoce kvalitní DPS za dobrou cenu? Rychlost je na trhu velice důležitá, nepromarněte svůj čas čekáním na svého dodavatele DPS.

Společnost Colinbus

Colinbus se specializuje na výrobu fréz DPS. Má více než 20 let zkušeností v oblasti strojírenství a získala mezinárodní uznání a respekt díky výrobě prvních 3D fréz. Colinbus je momentálně v této oblasti výroby lídrem na trhu, pravidelně demonstruje svůj technologický náskok. Dnes je ve světě nainstalováno více než 2 500 strojů Colinbus. Hlavním důvodem popularity fréz je především snadné a intuitivní ovládání. I uživatelé bez konkrétních zkušeností s CNC frézami ovládají stroje snadno a rychle. Další výhodou fréz Colinbus je, že si společnost vše vyrábí svépomocí (konstrukce, elektronika, software), není závislá na externích dodavatelích. To se odráží nejen na kvalitě strojů, ale i v zaškolování uživatelů, následném poskytování servisu a služeb (servisní technici mohou stroj i software kontrolovat vzdáleně).

Každý Colinbus stroj prochází před opuštěním továrny kompletním výstupním testováním (mimo jiné frézování Ultra Fine Pitch DPS). Výměna opotřebovaných či vadných dílů fréz je rychlá a snadná, a je-li to nezbytné, může ji provést přímo zákazník. Výsledkem jsou spolehlivé stroje, které poskytují maximální výnosy, to vše s příznivým poměrem cena/výkon.

Bez názvu

Nevýhody outsourcingu

Výrobci DPS mohou dodávat rychleji a za nižší ceny, než tomu bylo v minulosti, ale nikdy nedosáhnou takové flexibility a nízkých nákladů jako při vlastním frézování. Frézování DPS není vhodné pro velké objemy výroby, naopak outsourcing je příliš pomalý a nákladný pro malosériovou výrobu. Lze to znázornit na konkrétním případu: společnost potřebovala celkem 6 kusů DPS. Konečný termín dodání od externí výrobní firmy byl 20 pracovních dní, což znamenalo hranici přijatelnosti. Došlo k potížím s jednou DPS, byla dokončena a dodána až o dva měsíce později. Náklady na výrobu DPS byly 1.332 eur. Při prvních testech bylo zjištěno, že budou nutné softwarové úpravy. Byly proto objednány další 3 prototypové DPS celkem za 1.105 eur. Vyrobené jsou za 4 týdny a mohou se testovat. Byly v pořádku, sériová výroba mohla konečně začít. Zmiňujeme, že o 10 měsíců později, než bylo předem domluveno.

Jak se tyto případy dají řešit lépe?

Výše zmíněná společnost objednala po pečlivém zvážení Colinbus Labo- Flex 60 Pro. Výsledky předčily jejich očekávání. Díky fréze LaboFlex mohly být některé prototypy vyrobeny během jednoho týdne – nejen elektronika, ale také kompletní šasi.

Výhody frézování DPS

  1. Žádné čekání. Čekací doba v případě outsourcingu způsobuje ztrátu koncentrace na daný projekt.
  2. Můžete si desku vyrobit a osadit téměř okamžitě.
  3. Frézování DPS je mnohem levnější než jakýkoli jiný způsob zpracování.
  4. Diskrétnost. Nehrozí zneužití vlastních návrhů DPS.
  5. Některé frézy podporují 3D modelování.
  6. Neexistuje minimální množství.

Software a provoz

Všechny Colinbus frézy DPS jsou dodávány s ColiDrive a ColiLiner. Díky těmto dvěma softwarovým balíčkům je frézování DPS velmi snadné. ColiDrive je program, který ovládá stroj a má intuitivní uživatelské rozhraní. ColiLiner je program, který konvertuje soubory s návrhem DPS do dráhy frézovacího nástroje. Oba programy jsou integrovány, zobrazují se uživateli jako jeden. Díky tomu je práce s Colinbus stroji bezpochyby nejjednodušší. Nejsou nutné jakékoli předchozí zkušenosti.

Hlavní uplatnění fréz Colinbus v průmyslu

  1. Vlastní výroba DPS.
  2. 3D modelování.
  3. Výroba předních panelů a šasi.

Který přístroj je pro vás ten pravý?

Volba závisí na rozsahu výroby, požadované přesnosti a na tom, zda budete využívat 3D frézování. Všechny Colinbus frézy jsou vyrobeny podle nejvyšších standardů, ale technologie používané v LaboFlex frézách jsou lepší – rychlejší, jemnější a přesnější. Jsou také dražší. CPR frézy jsou víceúčelové.

Výhradním dodavatelem frézek Colinbus pro Českou republiku a Slovensko je společnost P2J Technology s.r.o., která se zabývá kompletními dodávkami zařízení pro výrobu desek plošných spojů chemickou a „suchou“ cestou, zařízení pro SMT montáž, pájecí techniky a vybavení laboratoří.

Filozofií společnosti P2J Technology s.r.o. je poskytovat zákazníkům profesionální a spolehlivá zařízení vysoké kvality, ale i poskytovat široké spektrum služeb. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis, konzultace výroby, technická podpora, zaškolení obsluhy strojních zařízení, montáž výrobních linek a v neposlední řadě pravidelné servisní prohlídky.

Více informací na: http://www.vyroba-dps.cz