česky english Vítejte, dnes je pondělí 22. červenec 2024

Novinky od společnosti E-T-A

Rozvodné jističové bloky ESX300-S Power-D-Box

V případě zkratu či přetížení v oblasti telekomunikačních systémů není ochrana pomocí tradičních jističů vždy dostatečná pro dosažení spolehlivého a selektivního odpojení zátěže. Tento nedostatek může způsobit celkovou poruchu rozvaděče vč. možnosti vzniku požáru a dalších nebezpečí.

Bez názvu

Pro vyloučení výše zmíněných rizik byl v E-T-A vyvinut nový 19" POWER- -D-BOX jističový systém s aktivní limitací proudu pro použití v rozvodech –48 VDC a –60 VDC v telekomunikačních aplikacích. Jedná se o stavebnicové plug-in řešení nabízející četné výhody v porovnání s konvenčním výkonovým rozvodným systémem. Jednotlivé jističové moduly lze zasunout do paticového rámu i pod napětím a konstrukční uspořádání umožňuje rozšiřovat systém i v zapnutém stavu.

Výhody a přínosy systému:

 • zamezení kolísání napětí (zdroj) díky aktivní limitaci proudu při zkratu či nadproudu
 • menší rozměrové a finanční nároky, protože další zdroje energie (např. baterie, kondenzátory) se tak stávají nadbytečnými
 • selektivní elektronické odpojení v případě poruchy, tzn. že dojde k odpojení pouze vadného výstupu, zatímco zbytek systému zůstává plně funkčním
 • žádné nebezpečí požáru, zajištěné spolehlivým a kontrolovaným odpojením
 • 100% bezúdržbovost
 • jednoduchá instalace díky systémovému řešení
 • snadná náhrada či rozšíření pomocí technologie „plug & play”

Bez názvu1

Systém lze dále snadno rozšířit o tyto prvky:

 • integrované měření a monitorování teploty a odpojení při vyšší okolní teplotě
 • rozšířená indikace stavu a poruchy pomocí LED zvyšuje užitnost a urychluje odstraňování poruch
 • dálkové ovládání všech výstupů snižuje servisní náklady zejména v decentralizovaném systému (např. reset výstupu při softwarové poruše)
 • individuální dálkové ovládání jednotlivých výstupů v závislosti na jejich parametrech
 • údaje o jednotlivých výstupech (teplota, napětí, proud atd.) je možné měřit a ukládat pro potřeby komplexního ovládání systému

Bez názvu2    Bez názvu3

Nový termo-magnetický miniaturní jistič 4230-T

Známý výrobce komponent pro ochranu elektrických obvodů a přístrojů právě uvádí na trh nový model termo-magnetického jističe řady 4230-T, určený především pro rozvody do 230/400 VAC do 63 A. Jedná se o jedno- či vícepólový jistič odpovídající normám EN 60947-2, UL 1077 a UL 489, díky čemuž vyhovuje jak evropskému, tak i severoamerickému a mezinárodnímu trhu. Disponuje ovládáním páčkou, vizuální indikací stavu a vysokou vypínací schopností. Montáž je na DIN lištu. Bezpečné a spolehlivé vypínání zajišťuje tzv. trip-free mechanismus, který jistič v případě potřeby vypne i při blokaci páčky a předpružený bimetal provede rychlé rozpojení kontaktů při současné minimalizaci zahoření oblouku, což prodlužuje jejich životnost. Samozřejmostí je nabídka více vypínacích charakteristik. Jako volitelné příslušenství nabízí 4230-T přídavné moduly pro pomocné kontakty, indikaci poruchy či dálkové vypínání. Díky svým vlastnostem je tento jistič určen zejména pro ochranu kabelů, motorů, generátorů, transformátorů, tyristorových a diodových usměrňovačů, využití v oblasti IT, průmyslovou automatizaci řízení procesů, telekomunikací, el. zdrojů či výtahů apod.

E-T-A tímto modelem ucelila svoji pestrou nabídku, čímž zákazníkům umožňuje volit značku E-T-A jako preferovaného výrobce elektrických jističů a snížit tak počet dodavatelů.

Více podrobností o dalším sortimentu firmy E-T-A Elektrotechnische Apparate GmbH získáte u autorizovaného zástupce firmy VIENNA-COMPONENTS- -TRADING s.r.o.

www.vicomtrade.cz