česky english Vítejte, dnes je sobota 13. červenec 2024

Všestranné digitální mikroskopy ASH – zase uvidíte o něco víc

DPS 3/2016 | Články
Autor: IMT|Technologies & Solutions

Ash Technologies Ltd. je irská společnost, která se od roku 1994 věnuje výhradně video inspekčním zařízením pro průmysl, ale i pro jednotlivce. Díky svému úzkému zaměření je často oceňována za design, vývoj, kvalitu a inovaci v oblasti těchto systémů. Mikroskopy a systémy společnosti Ash napomáhají kontrole kvality, zjištění nedostatků při výrobě a následným opravám drobných součástek, čímž zajišťují větší efektivitu a snižují náklady. To vše při zaručení ergonomické práce operátorů.

Určitě jste se s tím setkali, součástky se stále zmenšují, DPS jsou čím dál složitější a zákazník stále náročnější na kontrolu kvality. Ale i při výrobě a kontrole desek plošných spojů si můžete připadat jako operující doktor, tedy alespoň pokud používáte digitální mikroskopy od společnosti Ash Technologies. Ash Technologies je firma, která se již přes dvacet let zabývá vývojem video inspekčních systémů, které za svůj výkon, kvalitu a intuitivní ovládání získávají ocenění na celosvětových výstavách.

Díky prudkému vývoji zobrazovacích technologií jsou mikroskopy Ash schopné bez použití počítače na bázi plug&play přenášet vysoce kvalitní HD a Full HD (a výhledově ultra HD) obrazy na velké obrazovky a tím umožňují všimnout si i těch nejmenších detailů. Tyto mikroskopy jsou navrženy dle současných trendů zobrazování a oproti klasickým mikroskopům nabízejí několik obrovských výhod: zobrazení na monitor, možnost ergonomické práce a úlevu očím a krku, dále pak automatické ostření a rychlou orientaci na zkoumaném zařízení.

Všestranné digitální mikroskopy ASH – zase uvidíte o něco víc

Základní model Ash Inspex (Full) HD je vyveden ve variantách s ramenem či klasickým vertikálním stojanem a nabízí uživateli mód automatického i manuálního ostření v rozsahu 1,1–121 optického a až 237× digitálního zvětšení v závislosti na čočce. Díky full HD rozlišení umožňuje kamera reálný přenos pohybu a skvělý obraz. Systém má řadu zabudovaných funkcí, jako jsou úprava jasu, redukce šumu, automatická balance bílé nebo přepnutí do infračerveného módu. Přidání externí klávesnice nám pak umožní až 3 paměťová přednastavení, funkci rychlé orientace, ukládání obrázků, ovládání intenzity světla a ovládání ostření i clony. Pokud je i toto málo, pak je k dispozici měřicí software Metex, ve kterém můžeme měřit, porovnávat, upravovat a reportovat, pro nejnáročnější je tu i nahrávání videa. Když to vše zabalíme do kufru, máme k dispozici lehce přenosné kontrolní pracoviště. Pro perfektní přizpůsobení se vašim podmínkám je k dispozici několik druhů přídavných osvětlení, různé varianty ramen a XY stolků, stačí si jen vybrat.

Pro velmi rychlou kontrolu na místě dění vyvinul Ash Technologies ruční digitální lupu Ion 4.3, která stejně jako větší systém nabízí intuitivní ovládání, změnu ostření a přiblížení 4–14×. Je možné ovládat osvětlení, vyvolat si na pomoc měření a ukládat obrázky pro další analýzy, reporty či případné reklamace. Za své provedení je lupa právoplatným vlastníkem Red Dot ocenění za design.

Nicméně technologie se stále rozvíjejí a Ash Technologies nezůstává s vývojem pozadu, a tak pro vás budou v průběhu roku 2016 k dispozici novinky, jako je Inspex systém s rozlišením 4K nebo systém, jenž pojme všechny plusy stávajícího modelu Inspex a měřicího softwaru a nabídne vše v jednom bez nutnosti použití externího počítače, který bude obsažený přímo v hlavě zařízení. Nově pak nabídne například kontrolu s referenčním vzorkem (Golden sample), vrstvenou fotografii nebo povrchový histogram neboli 3D řez povrchem. To vše, včetně možnosti zákaznických úprav a pomoci výběru té nejvhodnější konfigurace, je pro vás k dispozici u přímého dodavatele těchto zařízení společnosti IMT Technologies & Solutions. Neváhejte nás kontaktovat pro radu či demo a vylepšete si tak proces kontroly i u vás.