česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2024

Conrad Business Supplies dodává novou 3D tiskárnu Renkforce RF2000

DPS 4/2016 | Články
Autor: Redakce

Společnost Conrad Business Supplies začala dodávat novou 3D tiskárnu vyráběnou v Německu pod značkou Renkforce. Tiskárna má dva extrudéry pro protlačování modelovacího materiálu, umožňuje dvoubarevný tisk 3D modelu a je schopna vytvořit 3D objekty, které jsou rozpustné ve vodě. Tiskárna RF2000 [1] navazuje na tiskárnu s jedním extrudérem RF1000, která byla vyvinuta již v roce 2013. Kromě toho začala firma Conrad dodávat samostatnou řídicí jednotku 3D Printbox [2], která může být použita k ovládání tiskárny místo počítače.

Conrad Business Supplies dodává novou 3D tiskárnu Renkforce RF2000

Tiskárna RF2000 nabízí funkčnost a jednoduchost tiskárny RF1000, ale s podstatně vylepšenými vlastnostmi. Ty zahrnují např. vylepšené osvětlení během tisknutí 3D objektu, vyhřívanou sklokeramickou základnu komory, která zajišťuje zlepšenou přilnavost během tisku, a velký kontrastní LCD displej. Kromě toho má přídavný větrák pro lepší chlazení a také nouzové tlačítko Stop.

Pro tuto novou tiskárnu vytvořila firma Conrad nový 3D Printbox, který slouží jako ‚plug-and-play‘ řídicí jednotka pro RF1000, RF2000 a mnoho dalších kompatibilních 3D tiskáren. Tento Printbox může být provozován buď v lokální síti, nebo přes volně použitelný ‚Astroprint cloud‘, který spolupracuje s chytrými telefony, tablety a PC a umožňuje připojení přes internet. Kromě ovládání tiskárny umožňuje Printbox i uložení 3D dat modelů. Volitelným zařízením je také webcam, které umožňuje trvalé sledování talku při tisku.