česky english Vítejte, dnes je neděle 03. prosinec 2023

electronica není jen veletrh – je to celá Planeta

DPS 6/2016 | Články
Autor: Messe München

Ať již to budou propojené průmyslové procesy, autonomní řízení vozidel, nebo sledování zdravotního stavu pomocí fitness náramků, elektronika do našeho života vstupuje větší měrou než kdy jindy a stává se jeho nedílnou součástí. Kterým směrem se bude další vývoj ubírat a jakou budoucnost proto máme vyhlížet? Odpověď chystají vystavovatelé na veletrh electronica v termínu od 8. do 11. listopadu 2016.

electronica není jen veletrh – je to celá Planeta 2

Všechno a všichni

Veletrh electronica je ve svém oboru stálicí již více než 50 let a nezáleží na tom, zda jste start-up, středně velká firma nebo rovnou světový koncern. Na „Planetě e“ se v oboru elektroniky prostě setkávají technologie budoucnosti a nejinak tomu bude i letos.

Čekají nás nejnovější trendy v oblasti automobilového průmyslu, vestavných systémů, technologií LED, nositelné elektroniky, péče o zdraví, počítačové bezpečnosti a samozřejmě též všudypřítomného internetu věcí. Návštěvníci uvidí vše podstatné, od polovodičových součástek, senzorů a pasivních prvků osazených na rozmanitých deskách plošných spojů až po kompletní systémová řešení. Kromě třinácti výstavních hal plných inovací nás jako obvykle čeká i bohatý doprovodný program, včetně konferencí. Některé novinky a klíčová témata známe již nyní.

electronica není jen veletrh – je to celá Planeta

Dvanáct hal nestačí

Poptávka vystavovatelů je obrovská a veletrh se tak rozrůstá o další halu. V rámci mnichovského výstaviště jich tak pořadatelé obsadí celkem třináct. A vznikne i nové členění.

Na oblast desek s plošnými spoji (PCBs and other circuit carriers) a služeb EMS (Electronic manufacturing services) nyní čekají haly B4 a C4. Hala C4 přitom sousedí přímo se severním vchodem, což zjednodušuje přístup. Napájecí zdroje (Power supplies) najdeme pod písmeny A2 a A3, zatímco elektromechanické „záležitosti“ včetně systémových periferií (Electromechanics and system periphery) pak v halách B2 a B3.

Start-upy mají zelenou

Nově vznikající projekty nebo firmy ovlivňují růst ekonomiky i zaměstnanosti pozitivní měrou. Často však čelí velkým problémům, pokud jde o nalezení toho správného partnera pro svůj vlastní nápad nebo zajištění potřebných financí. A přesně to je prostor pro nové fórum electronica Fast Forward, které na jednom místě propojí řešení a inovační schopnosti nově vznikajících projektů s konkrétními lidmi z oboru.

Při hledání vhodných obchodních partnerů a investorů tvoří více jak 2 700 vystavovatelů obrovský potenciál pro nejednu mladou firmu, tak proč jejich zástupcům na prezentacích, přednáškách i při osobních rozhovorech nepředstavit své inovativní nápady, projekty nebo rovnou hotové výrobky. V samotném programu přednášek mimoto účastníci zjistí, jak vůbec správně začít, jakým způsobem si zajistit financování a na co u nových projektů dávat pozor. Poprvé zde bude uděleno též ocenění Start-up Award.

Vestavné systémy, spojte se

Důležitým místem pro setkání odborníků z oblasti vývoje hardwaru a softwaru, vývojářů i produktových manažerů se stává konference Embedded Platforms. V roce 2016 budou stěžejními tématy hardwarové platformy a součástky pro vestavné systémy, software a nástroje pro vývoj a optimalizaci nebo též normy a předpisy pro embedded systémy. Akce se uskuteční v průběhu veletrhu, a to ve dnech 9. a 10. listopadu.

Na společné ploše v rámci nové Embedded Platforms Village mohou vystavovatelé dále ukázat své produkty a služby a rovněž sdílet své odborné znalosti.

Auta, ale i velká data

Nedílnou a rozhodně velmi zajímavou součástí doprovodného programu bude též electronica Automotive Conference, která se koná 7. listopadu 2016, den před zahájením veletrhu. Právě zde se budou experti věnovat otázkám bezpečnosti, autonomního řízení a také elektronice uvnitř vozidel.

Nebudou to však jen konference, návštěvníci mohou vybírat i z řady dalšího – např. Wireless Congress, electronica Forum, electronica Automotive Forum, Exhibitor Forum a PCB & Components Marketplace. Pochopitelně nesmíme zapomenout ani na oblast IT2Industry a produkty a služby spojené s populárním internetem věcí. Skloňovat se budou témata jako smart factory, komunikace M2M, průmyslové systémy a jejich software, big data, cloud nebo zabezpečení toho všeho.

Více informací k veletrhu electronica 2016 naleznete na webových stránkách www.electronica.de.