česky english Vítejte, dnes je sobota 18. květen 2024

Kniha, která vás může zajímat: Focus on Test & Measurement - Low Frenzel, Chris DeMartino, John Blyler

DPS 5/2017 | Články
Autor: Redakce

Na 47 stránkách nabízí tato kniha výborný popis měřicích přístrojů a vysvětlení jejich použití při testování a měření, které je pro práci s mikrovlnnou a vf technikou kritické. Zaměřuje se na měřicí přístroje používané při měření vf a mikrovlnných signálů, součástek, zařízení a systémů. Jejím cílem je poskytnutí základních informací o měřicích přístrojích nejvíce používaných při vývoji, výrobě, testování, opravách a údržbě.

Kniha probírá jednotlivé používané měřicí přístroje, jako jsou osciloskopy, analyzátory, generátory signálů a další, a vysvětluje možnosti i techniky jejich použití. Zároveň se zabývá dalšími aspekty, které na testování a měření navazují, jako jsou použité kabely, sondy, izolátory, tlumivky, EMI atd.

I když jsou používané měřicí přístroje hlavní náplní knihy, jsou vždy vysvětleny ve vztahu k danému typu měření – spektrální analýzy, analýzy sítě, generování signálů, pulzní a digitální měření a další. Navíc vysvětluje pojmy spojené s měřením – data rate, jitter, eye diagram, modulace a demodulace atd.

Kniha

Kniha obsahuje řadu obrázků, které názorně napomáhají k porozumění probírané problematiky.

Kapitoly

Introduction (Úvod)

  1. Spectrum analyzers (Spektrální analyzátory)
  2. Oscilloscopes (Osciloskopy)
  3. Network Analyzers (Analyzátory sítě)
  4. Understanding modern digital modulation techniques (Moderní digitální techniky modulace)
  5. Vector signal analyzers (Vektorové analyzátory)
  6. Power meters (Měřiče výkonu)
  7. The basic of signal generation (Základy generování signálu)
  8. Pulsed measurements (Měření pulzů)
  9. Probes, cables & attenuators (Sondy, kabely, útlumové články)
  10. EMI/EMC

Komu je kniha určena

Kniha je určena všem technikům i vedoucím pracovníkům, kteří se zabývají bezdrátovou technikou a potřebují základní informace o měřicích přístrojích a používaných technikách při testování a měření v tomto oboru. Studenti v ní mohou nalézt celou řadu užitečných informací, které jim pomohou doplnit celkové znalosti o technice testování a měření.

Kde lze knihu získat

Kniha je zdarma ke stažení na http://pages.mwrf.com/ testfundamentals. Sponzorem knihy je společnost National Instruments.

O autorovi

Kniha pochází z dílny elektronického zpravodaje Microwaves & RF, jejíž pracovníci jsou v daném oboru respektovanými odborníky. Lou E. Frenzel je bývalý profesor, Chris DeMartino pracoval v oboru vf a mikrovlnné techniky, když vyvíjel a testoval řadu zařízení pro komerční a vojenské účely. John Blyler byl redaktorem časopisu Wireless Systems Design a časopisu I&M od IEEE. Elektronický zpravodaj Microwaves & RF je dostupný na stránkách: www.mwrf.com