česky english Vítejte, dnes je pátek 21. červen 2024

ASM na veletrhu productronica Řada inovací pro inteligentní továrnu

DPS 6/2017 | Články
Autor: ASM Assembly Systems

Pro veletrh productronica 2017, který se bude konat na mnichovském výstavišti v době od 14. do 17. listopadu, oznámila společnost ASM výrazné zaměření na svůj systém pro inteligentní řízení továren Smart Factory. Hlavní dodavatel technologie SMT bude řešit aktuální problémy výrobců elektroniky: tři různé výrobní linky ASM a různé odborné stanice představí na prodejním stánku SMT řadu inovací pro automatické řízení a integraci. Podle svého hesla „Inteligentní síť SMT: Vaše cesta k inteligentní továrně“ vyzývá ASM návštěvníky výstavy, aby se nechali inspirovat vizionářskými elektronickými výrobky z celého světa a připojili se k inteligentní síti SMT – celosvětové síti kompetence pro výrobce elektroniky, obchodní partnery, distributory a týmy ASM. Výstavní stánek bude představovat příslušná řešení: ASM bude vystavovat inteligentní univerzální nástroje a systémy pro různé výrobní linky a výrobní pracovní toky. Jak vysvětluje Ferenc Csizmazia, ASM Senior Sales Manager Central-Eastern Europe: „Naše inteligentní továrna se proměňuje naší odvětvovou spoluprací a tím, jak ideálně radíme našim výrobcům. Předpokladem je ovšem výkonný, moderní hardware. A navíc musíme také pochopit jednotlivé výrobní koncepce našich zákazníků a být schopni je podpořit. Podle výrobního prostředí musíme realizovat procesy pružného přestavení linky, s nejvyšším důrazem na kvalitu investice, účinnější materiálové toky a nové přístupy k řízení provozu a dálkovému ovládání. Na veletrhu productronica představujeme komplexní řešení ASM pro každý z těchto pracovních toků.“

Obr. 1 Stánek ASM

Veletržní stánek ASM na letošní výstavě productronica v Mnichově v době od 14. do 17. listopadu představí tři výrobní linky pro různé aplikace a druhy výroby. Navíc zde uvidíte řadu odborných pracovních stanic specializovaných na typické pracovní postupy, jako je příprava nastavení a řízení materiálu, které byly navrženy jako reálný příklad inteligentních továren SMT. „Nevystavujeme pouhé jednotlivé stroje, ale vzájemně propojené řetězce řešení. Tak si naši návštěvníci uvědomí každodenní potřeby své výroby a získají inspiraci,“ říká Ferenc Csizmazia.

Řešení výrobních linek pro nejvyšší flexibilitu, rychlost a komplexní aplikace vyspělého balení produktů

Rychlolinka ASM spojuje vynikající výkon nové, dále rozvinutí série SIPLACE TX s expertním systémem ASM ProcessExpert a tiskárnami DEK NeoHorizon. Nová série SIPLACE TX může být vybavena jak rychlým systémem SIPLACE Speedstar, tak systémem SIPLACE Multistar, který dokáže přepínat mezi třemi pracovními režimy. Linka Flex- Line vybavená systémem SIPLACE SX se chlubí širokou použitelností, dále podpořenou technologiemi ASM Process- Expert a DEK NeoHorizon. Tato linka je vybavena dvojitou hlavou SIPLACE TwinHead pro kusy nepravidelných tvarů: dokáže teď uchopit dva kusy s diagonálou až 70,2 mm najednou.

Třetí linka vystavovaná na stánku ASM je také založena na technologii SIPLACE CA a obsahuje moduly pro úkony, jako je nasazení formy, uzavření, oddělení a balení a testování na úrovni listů. Je skutečnou odpovědí na prudký rozvoj trhu inteligentních obalů. Vrcholem celého řešení je střídavé pokládání kusů uchopených přímo z listu a klasických kusů SMT s vysokou úrovní přesnosti a produktivity. Vylepšený software umožňuje také spolehlivou kontrolu odebírání z listu a srovnání skutečnosti a plánu pro namontované vakuové nástroje.

Inovace pro každý pracovní postup SMT

„Neexistuje jedna cesta k inteligentní továrně SMT. Místo toho jsme se dozvěděli, že každý výrobce elektroniky má vlastní přístup a vlastní důvody k nastoupení této cesty,“ říká Ferenc Csizmazia. „Může to být automatizace vašeho materiálového toku nebo vytvoření virtuální továrny pro zlepšení produktového plánování a využití strojů. Společnost ASM vyvíjí inovace pro každý tento pracovní tok.“

Toto je jedna z těchto inovací: offline programování tiskárny DEK. Výrobci elektroniky mohou využít studia ASM pro vytvoření komplexních tiskových programů offline pomocí průvodce. Tyto programy mohou být uloženy společně s ostatními výrobními daty v databázi SIPLACE Pro. Výhoda: během offline programování tiskárna, která představuje pro mnoho výrobních postupů a produktů zdržení, může být využívána produktivně. Další novinka: příkazové centrum ASM. Tento software sbírá informace o všech událostech na lince SMT a předává je monitorům nebo mobilním zařízením, jako jsou sklenice VR nebo inteligentní hodinky. Obsluha nemusí měnit rychlost linky, protože oznámení mohou být ověřována jen na konkrétním stroji. Navíc jsou všechny události interpretovány, program navrhuje, co se má dělat, a posílá obsluhu na místa, kde je potřeba. Pracovní úkony jsou seřazeny v optimálním pořadí, počet a trvání zastavení linky jsou minimalizovány.

Otevřená spolupráce v globální expertní síti

Výrobci elektroniky budou moci realizovat inteligentní továrny jen za podmínky otevřené spolupráce se svými partnery a dodavateli zařízení. Jedním ze základních kroků je integrace a výměna informací mezi všemi stroji na lince SMT. Proto vešla v roce 2017 v platnost norma Hermes. Odezva byla fantastická. Během veletrhu productronica se ke konsorciu připojí další známí výrobci zařízení a vzniknou první stroje podle normy Hermes. Chceme také vyzvat naše návštěvníky, aby se připojili k inteligentní síti SMT a poučili se z čerstvých novinek konceptu inteligentní továrny,“ vysvětluje Ferenc Csizmazia.

Podrobná prezentace na vlastní výstavě ASM

Podobně jako v minulých letech zve společnost ASM během výstavy productronica výrobce elektroniky také na návštěvu svého mnichovského sídla. Mimo výstavní prostory, v mnichovském centru kompetence SMT, jsou vystaveny další kroky a inovace na přehledné tabuli ASM a témata představená na výstavě productronica jsou podrobněji vysvětlována živými demonstracemi a prezentacemi.

Na výstavě productronica 2017 se společnost ASM zaměřuje na představení své inteligentní továrny. Rovněž zve návštěvníky veletrhu do svého mnichovského sídla na vlastní výstavu v centru kompetence SMT.

Ferenc Csizmazia, ASM Senior Sales Manager Central-Eastern Europe: „Inteligentní továrna SMT se mění tím, jak ideálně podporujeme výrobce elektroniky, například v efektivnějších tocích materiálu nebo v nových přístupech k vedení obsluhy nebo vzdálené podpoře. Na veletrhu productronica ukazujeme komplexní řešení.“

Obr. 2 Vlastní výstava v mnichovském sídle, Obr. 3 Ferenc Csizmazia, ASM Senior Sales Manager Central-Eastern Europe

Segment řešení SMT v ASM Pacific Technology

Od akvizice specialisty na tisk, společnosti DEK, a její integrace do koncernu ASM Pacific Technology (ASMPT), k níž došlo 2. července 2014, fungují Montážní systémy ASM jako segment SMT řešení ASMPT tvořený divizí Printing Solutions (DEK) a Placement Solutions (SIPLACE). Společnost SMT Solutions vyvíjí a prodává tiskárny DEK, nejlepší ve své třídě, pro SMT, polovodičové a solární trhy a nejlepší řešení SIPLACE SMT ve svém oboru. Obě divize používají organizaci ASMPT, aby svým zákazníkům poskytly možnost využívat významné konkurenční výhody. Segment SMT řešení v rámci ASMPT neustále rozšiřuje své odborné znalosti a sdílí je s výrobci elektroniky a partnery po celém světě. Jeho cílem je zlepšit zákazníkům jejich pracovní toky a využívat nových technologií pro další rozvoj procesních integrací v odvětví.

Podrobnější informace o divizích DEK a SIPLACE naleznete na webových stránkách www.asm-smt.com.

ASM Pacific Technology Limited

Společnost ASMPT, založená v roce 1975, je jediná společnost na světě, která nabízí kvalitní zařízení pro všechny hlavní kroky výrobního procesu elektronických zařízení – od nosičů po čipové spoje a sestavy a balení pro SMT. Žádný jiný dodavatel nenabízí srovnatelnou šíři a hloubu procesních znalostí.

Firma ASMPT Back-end Equipment nabízí různorodou škálu produktů od vazby, lisování, ořezů a tváření až po integrování těchto činností do komplexních in-line systémů pro odvětví mikroelektroniky, polovodičů, fotoniky a optoelektroniky. Její divize Materials Business nabízí zákazníkům různé rámečky, lepty, potisky a vyspělé obalové materiály. Divize ASMPT SMT řešení vyvíjí a prodává tiskárny DEK, nejlepší ve své třídě, pro SMT, polovodičový a solární trh a nejlepší řešení SIPLACE SMT. Společnost ASMPT obchoduje své akcie na hongkongské burze od roku 1989.

Další informace o společnosti ASMPT naleznete na webu www.asmpacific.com.