česky english Vítejte, dnes je pátek 21. červen 2024

Lasery na svařování představeny

Potřebujete kvalitně a rychle popisovat, řezat či spojovat? Není nic jednoduššího než si vybrat vhodný model z několika řad laserových popisovacích systémů od společnosti Panasonic.

Lasery Panasonic umí popisovat prostorové objekty, např. klikové hřídele − to je funkce, kterou nedisponují všechna konkurenční popisovací zařízení. Jde o popisovače LP-M Panasonic vybavené laserem FAYb, které jsou ideální volbou pro všechny úlohy s důrazem na kvalitu potisku, přesnost a vysokou rychlost. Funkce automatického ostření s optickou kontrolou umožňují popisovat i složité obrobky rychle a efektivně.

Lasery na svařování představeny

Panasonic dodává široké spektrum popisovacích zařízení s lasery FAYb i CO2. To umožňuje vybrat vhodné zařízení a jeho konfiguraci s ohledem na zamýšlenou úlohu, obor výroby, kde bude zařízení použito, a prostředí, v němž bude využíván finální produkt. Samotnému použití laserového popisovacího zařízení ve výrobní lince předchází testování. Reálný materiál a popisovaný díl, konkrétní typ popisovacího zařízení a srovnatelné prostředí dovolí otestovat, zda předpoklady konstruktérů o proveditelnosti jsou reálné – tedy zda je možné popis vytisknout na daný materiál ve správné kvalitě v požadovaném čase. Test v laboratoři společnosti Panasonic je přitom pro zákazníka zdarma.

Již v roce 1999, tehdy pod značkou SUNX, představila společnost Panasonic Electric Works (PEW) jako první na světě laserový popisovač s vláknovým laserem FAYb. Požadavky průmyslu velmi rychle rostou a PEW na to reaguje vývojem stále nových modelových řad laserových popisovačů. Výkon není vše. Ke spolehlivému značení není třeba velký výkon laseru, ale dostatek technických zkušeností a erudice. Lasery popisovacích zařízení Panasonic proto zůstávají v kategorii do 50 W. I tento relativně malý výkon je však dostatečný pro popis při výrobě ložisek, ojnic, řetězů a nářadí v automobilovém průmyslu i v jiných odvětvích.

Na MSV v Brně byly novinky firmy Panasonic úspěšně představeny, rádi Vám poskytneme na uvedených kontaktech další informace.

Panasonic Electric Works Europe AG

Administrativní centrum PLATINIUM Veveří 111, 616 00 Brno

Tel.: +420 541 217 001, Fax: +420 54 1 217 101

http://www.panasonic-electric-works.cz