česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. červenec 2024

Reflow simulátor umožňuje vidět, co se děje během procesu pájení

DPS 6/2017 | Články
Autor: Redakce

Americká firma Malcom, která už 25 let vyrábí různá zařízení pro kontrolu a řízení pájecích procesů, nabízí v malém stolním provedení i několik vlastních simulátorů reflow procesu. Ty umožňují sledovat průběh reflow pájení, přičemž jsou dodrženy průběhy teplot jako při skutečném procesu. Přídavná kamera umožňuje zachytit celý proces pájení tak, že vzniklé záběry překrývají podklad s časovým průběhem teplot v peci – to umožňuje precizně analyzovat jednotlivé situace po celou dobu pájení.

Reflow simulátor umožňuje vidět, co se děje během procesu pájení

SRS-1C reflow simulátor využívá k ohřevu desky shora horký vzduch a výkonné infračervené záření zespodu. Pro chlazení se v simulátoru používá regulovaný proudící vzduch, nebo N2. Simulátor dokáže vytvořit stejný teplotní profil, jaký byl, nebo bude použit, při pájení v peci. Velikost desky plošných spojů je omezena na max. 70 × 70 mm.

SRS-2 reflow simulátor umí navíc zjišťovat zvlnění desky a součástek způsobené teplotou při pájení, zatímco laser měří případné posunutí součástek v obou směrech.

RDT-250C reflow simulátor má podobné vlastnosti jako SRS-1C, ale umožňuje provádět simulace na větších deskách – až do rozměru 250 × 330 mm.

Podrobnější informace o reflow simulátorech a dalších produktech společnosti Malcom naleznete na webových stránkách: www.malcomtech.com