česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. červenec 2024

Vyhrajte vývojovou desku pro zesilovače MCP6N16 od Microchipu

DPS 6/2017 | Články
Autor: Microchip

Časopis DPS Elektronika od A do Z vám nabízí možnost získat vývojovou desku ADM00640 určenou pro obvody MCP6N16 od společnosti Microchip. Smysl desky spočívá ve vytvoření jednoduché a zároveň flexibilní platformy pro vyzkoušení přístrojového zesilovače MCP6N16 s nulovým driftem, který byl navržen pro nízkonapěťové aplikace spolu se vstupy a výstupy typu rail-to-rail.

 

Vývojovou desku výrobce osazuje obvody MCP6N16-100 optimalizovanými pro zesílení 100 V/V nebo ještě vyšší. Nic však nebrání ani práci s dalšími dostupnými verzemi, např. MCP6N16-001 pro zisk ≥1 V/V nebo MCP6N16-010 v případě zesílení ≥10 V/V, kdy výměnu konkrétní součástky, včetně úpravy zisku s příslušnými rezistory, zvládneme i s běžnou pájecí stanicí. Kromě vnější napěťové reference umožňující na výstupu volitelný posun souhlasných úrovní plnohodnotná deska dále nabízí filtraci svého rozdílového vstupu, nastavení zisku se dvěma jumpery a také výstupní filtr. Přístrojové zesilovače MCP6N16 budou vhodné do aplikací vyžadujících špičkové vlastnosti, přesnost, nízkou vlastní spotřebu a rovněž malá napájecí napětí. Za všechny pak zmiňujeme senzory a jejich rozhraní, přizpůsobení signálu a vestavná nebo i přenosná zařízení pro zdravotnické účely, spotřební elektroniku či průmyslové systémy.

Vyhrajte vývojovou desku pro zesilovače MCP6N16 od Microchipu

Nízkopříkonová technologie CMOS zajišťuje obvodům MCP6N16 malou vlastní spotřebu, zatímco stále počítáme se šířkou pásma 500 kHz. A díky hardwarově řešené aktivaci dosáhneme na ještě nižší odběry. Za daných podmínek a také rychlostí proto nízkopříkonovými obvody s podporou režimu shutdown protékají menší proudy, což povede k nižšímu samoohřevu a ještě větší výdrži baterie. Malé napětí zesilovače 1,8 V kromě toho umožní provozovat a vybíjet dvojici suchých článků baterie 1,5 V až za hranici jejich běžného využití, navíc s přihlédnutím k podpoře vstupů a výstupů typu rail-to-rail, kdy pracujeme s plným rozsahem i v případě malého napájení. V rámci celého napěťového rozsahu tak dostáváme ještě lepší výsledky.

Šanci vyhrát vývojovou desku pro obvody MCP6N16 od Microchipu získáte po vyplnění on-line formuláře na stránkách www.microchip-comps.com/dps-mcp6n.