česky english Vítejte, dnes je úterý 05. březen 2024

Nové 200 MS/s záznamníky HIOKI

DPS 1/2018 | Články
Autor: Testovací technika

Do roku 2018 vstoupila japonská značka HIOKI se zcela novým paměťovým záznamníkem, který se díky svým parametrům stává vlajkovou lodí výrobce v oblasti dlouhodobého záznamu elektrických veličin o vysoké rychlosti vzorkování. Nový model řady MR6000 umožňuje synchronní záznam až na 32 analogových, resp. 128 digitálních, kanálech, přičemž nejvyšší rychlost záznamu 200 MS/s je využitelná až do 16 kanálů současně (vyžaduje instalaci osmi 2kanálových vstupních karet U8976 pro měření napětí do 400 VDC). HIOKI jako již řadu let i u tohoto nového modelu využívá osvědčenou architekturu záznamník + výběr z volitelných vstupních jednotek, kterých může být v záznamníku instalováno až osm. V době představení novinky bylo k dispozici dvanáct různých variant, od zmíněné vysokorychlostní jednotky U8976 (2 kanály, 200 MS/s, šířka pásma DC až 300 MHz) přes jednotky s vysokým rozlišením (24 bitů, resp. několik variant 16bitových) a vysokým vstupním napětím (možnost měřit až 1000 VDC nebo 700 VAC, model U8974) až po jednotky pro měření neelektrických veličin (teplota, pnutí).

Nové 200 MSs záznamníky HIOKI

Jednou z nejdůležitějších vlastností záznamníku je, jak napovídá i titulek, maximální možná rychlost měření; neméně podstatným parametrem ovšem je i rychlost ukládání na vybrané paměťové médium v reálném čase. Také v tomto ohledu představuje novinka od HIOKI významný krok kupředu − na výběr je mezi vestavěným SSD nebo HD diskem, ukládat lze přímo ale také na USB flash disk nebo SSD kartu, popřípadě přímo do PC. Nejvyšší rychlost ukládání v reálném čase nabízí SSD jednotka U8332 (až 20MS/s), naopak nejdelší dobu záznamu při stále rychlém (10MS/s) ukládání poskytne HD jednotka U8333, a sice až 2 hodiny a 40 minut.

Dalším z klíčových parametrů je fakt, že všechny kanály při použití jakýchkoliv vstupních jednotek jsou od sebe navzájem i proti samotnému záznamníku zcela odděleny, odpadá tedy starost při měření signálů na vzájemně různých potenciálech. Samozřejmostí je u této novinky kvalitní dotykový 12palcový displej umožňující detailní zobrazení měřených průběhů, doplněný pouze o nejnutnější základní ovladače v boční části čelního panelu.

Podrobnější informace o této novince HIOKI získáte u společnosti TESTOVACÍ TECHNIKA s. r. o., autorizovaného distributora výrobce v ČR a na Slovensku, nebo přímo na webových stránkách výrobce www.hioki.com.