česky english Vítejte, dnes je sobota 18. květen 2024

Aktualizovaný standard IPC-2221B

DPS 3/2013 | Články
Autor: Redakce

Nově aktualizovaný standard IPC-2221B (Generic Standard on Printed Board Design) poskytuje nejen základní informace potřebné pro návrh desek plošných spojů, ale pomáhá i zkušeným návrhářům rozšířit si své znalosti. Jedním z důvodů aktualizace tohoto standardu je skutečnost, že se návrhy desek stávají stále komplikovanější.

Návrháři desek, zejména ti začínající, nemusejí vždy znát všechny potřebné zásady pro různé typy návrhů, a tak jistě tento souhrnný přehled pravidel uvítají. Zkušení návrháři zase mohou využít např. doporučení pro návrhy desek spojené s nejnovějšími technologiemi, se kterými se třeba ještě nesetkali.

Cílem standardu IPC-2221B je poskytnout všechny důležité informace potřebné pro návrh spolehlivých desek, které bude možné bez problémů vyrobit. Popisuje obecné požadavky na návrh desek i dalších forem propojení součástek pro jednostranné, dvoustranné a vícevrstvé desky. Nová verze standardu (B) je doplněna kritérii pro vodivá spojení, dielektrické vlastnosti, montáž desky, teplotní namáhání, panelizaci, tloušťky měděné vrstvy, atd. V doplňku standardu je uveden i návrh testovacího kupónu desky.

Celkem 170 stránek tohoto dokumentu se zabývá mnoha různými aspekty návrhu desek, včetně povrchových úprav, návrhu via otvorů s ohledem na jejich použití i testování desek, atd.

Více informací o aktualizovaném standardu IPC-2221B je k dispozici na: www.ipc.org.