česky english Vítejte, dnes je středa 24. červenec 2024

Precizní mikrospínače pro široké použití

DPS 2/2018 | Články
Autor: ATD Elektronik

Mikrospínače a jističe jsou vyráběny podle certifikovaného systému zajištění kvality ISO 9001 a splňují mezinárodní standardy UL, CSA a ENEC. Produkty jsou vyráběny speciálně pro malé rozdíly drah, precizní spouštěcí body, velké rozpětí teplot během provozu a vysokou hustotu až do Ip68.

Bez názvu

Každé použití má svá specifická kritéria, která souvisí s obecnými podmínkami používání. Z tohoto důvodu nabízíme našim zákazníkům produkty šité na míru, které odpovídají těmto individuálním požadavkům. Naši zkušení inženýři jsou díky práci s 3D designem schopni realizovat změny rozměrů, materiálů i dalších parametrů, a zákazníkovi tak navrhnout produkty na míru.

Materiál kontaktů

Listová pružina se skládá z berylia a mědi a pohyblivé části ze stříbra. Pevné kontakty NC a NO jsou složeny z bimetalového pásku ze stříbra a mědi. Pro použití se slabými proudy pod 100 mA při 24 V se doporučuje používat pozlacené kontakty, aby se zabránilo korozi.

Vzdálenost kontaktů

Označuje nejmenší vzdálenost mezi dvěma kontakty s rozdílným potenciálem při otevřeném elektrickém obvodu probíhajícím na vzduchu. Výkon spínače závisí z velké části na rozestupu kontaktů. Pro zvýšení výkonu se musí zvýšit i rozestup, aby se zamezilo vzniku elektrického oblouku.

Rozestup kontaktů se v závislosti na typu spínače pohybuje od 0,2 mm do 0,8 mm. Tento parametr však nemá přímý vliv na rozdílovou dráhu spínače.

Teleskopické zdvihátko

Teleskopické zdvihátko umožňuje prodloužit danou dráhu. Montáž provedete zdvihátkovým ventilem a dodanými matičkami. Délka ventilu je přizpůsobena potřebám zákazníka.

Bez názvu 1

Zaoblené teleskopické zdvihátko

Zdvihátko se musí ovládat ve směru vertikální osy. Odchylka k ose zdvihátka by neměla být větší než 5°. Tato zdvihátka mohou být dodávána s ochrannou manžetou, která zabraňuje vniknutí cizích těles mezi obal a zdvihátko.

Tabulka

Celý článek naleznete na webových stránkách: http://www.atd-elektronik.cz/ microprecision-precizni-mikrospinacepro- siroke-pouziti.html