česky english Vítejte, dnes je sobota 18. květen 2024

Veletrh embedded world Exhibition&Conference 2013

DPS 3/2013 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz

Průběh veletrhu embedded world Exhibition& Conference 2013, který se konal koncem února v Norimberku, opět potvrdil, že se jedná o největší a také nejdůležitější událost v oboru embedded technologií. Vždyť jej navštívilo více než 22 tisíc odborníků z 58 zemí světa, kteří měli možnost zhlédnout expozice 868 vystavovatelů. O témata konferencí Embedded World a Electronic Displays, které probíhaly paralelně s výstavou, mělo zájem téměř 1 500 účastníků.

Veletrh embedded world Exhibition&Conference 2013 1

Pavilony norimberského výstaviště byly doslova nabity expozicemi, ve kterých bylo možné zhlédnout jak potřebné hardware i aplikační software, tak nástroje pro vývoj embedded systémů a nabídku služeb. Podívejme se trochu blíže na některé z prezentovaných novinek:

Renesas MCU

Společnost Renesas Electronics představila detaily připravované nové skupiny RX mikrokontrolérů, které zahrnují 32bitové MCU s velmi malou spotřebou a zároveň nízkou cenou.

Open-source SDK pro sérii Cortex-M od ARM

S cílem podpořit použití open source pro embedded systémy uvolnila firma ARM nový SDK pod liberální politikou licence open-source. Současně vytvořila i HDK pro návrh levných vývojových kitů.

Veletrh embedded world Exhibition&Conference 2013 2

Mouser – prototypování s Arduino

Společnost Mouser měla na výstavě několik prezentací určených pro vývojáře. Jedna z nich byla zaměřena na použití open-source platformy Arduino pro tvorbu prototypů. Kromě videa byly dostupné i různé aplikační materiály.

Kontron – dva sériové standardy pro CompactPCI

Firma Kontron oznámila, že bude podporovat obě varianty pro napojení CompactPCI – CompactPCI Serial a CompactPCI Serial Mesh. CompactPCI Serial (CPCI-S.0) je pro implementaci dostupný jako 3U s PCIe, GbE, USB a SATA přes backplane, zatímco CompactPCI Serial Mesh (založený na PICMG 2.20) je 6U se 10GbE přes backplane.

Congatec používá pro ARM modul Windows Compact 7

Společnost Congatec avizovala použití operačního systému Windows Embedded Compact 7 pro embedded modul Qseven, který je založen na procesoru Freescale i.MX6 ARM Cortex-A9.

Wind River podporuje aplikace s Linuxem

S cílem podpořit aplikace s operačním systémem Linux se firma Wind River připojila k seskupení Open Source Automation Development Lab (OSADL). Snahou OSADL je podporovat vývoje projektů založených na open-source v embedded systémech a průmyslových aplikacích.

ADI a Bourns nabízejí certifikovaný kit RS-485

Společnost Analog Devices se spojila se specialistou Bourns a vytvořila kit RS-485 certifikovaný na EMC pro průmyslová a měřicí zařízení.

Toshiba přichází s vývojovou deskou pro řízení motorů

Firma Toshiba představila vývojovou desku pro tvorbu aplikací pro řízení motorů, která používá řadu mikrokontrolérů ARM Cortex-M3. Dvouvrstvá deska 2,5 × 5 cm má TMPM373 mikrokontrolér a mosfety na jedné straně, zatímco druhá strana je osazena ovladači a dalšími mosfety.

Další informace naleznete na stránkách veletrhu: www.embedded-world.de.