česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 25. červenec 2024

Teledyne Lecroy WavePro HD: 12 bitů na 8 GHz

1.jpg

Dne 8. května 2018 společnost Teledyne LeCroy uvedla na trh novou rodinu osciloskopů řady WavePro HD s vysokým rozlišením, které poprvé spojují 12bitovou technologii HD4096 a šířku pásma 8 GHz, a nízkou úrovní šumu a nedotčenou kvalitu signálu (obr. 1).

Díky velmi rychlé a snadno navigovatelné akviziční paměti, s maximální velikostí 5G bodů poprvé v průmyslu použité zde, osciloskopy WavePro HD umí pořizovat extrémně jemné detaily měřených průběhů po velmi dlouhou dobu. Výkonná sada hlubokých nástrojů pak rychle odhaluje základní chování systémů.

12bitové osciloskopy rodiny WavePro HD jedinečně podporují inženýry při vývoji menších, rychlejších a mobilních a ručních zařízení s nízkou spotřebou; vysokorychlostních, hluboce zabudovaných výpočetních systémů a datových center. Všechny tyto systémy jsou charakterizovány analogovými vstupy snímačů, citlivými rozvody napájení s velmi nízkým napětím a vysokorychlostními CPU a sériovými datovými rozhraními. To vše vyžaduje osciloskop s jedinečnou kombinací vysokého rozlišení, nízkého šumu, velkou šíří pásma a velmi dlouhým časem zachycení při vysokých rychlostech vzorkování. To pak usnadňuje komplexní ladění systémů. Všechny osciloskopy řady WavePro HD jsou vybaveny velkým kapacitním dotykovým displejem 15,6" s rozlišením 1 900 × 1 080 bodů a výkonným rozhraním ovládání přes obrazovku MAUI s technologií Teledyne LeCroy s uživatelským rozhraním One- Touch pro intuitivní a efektivní práci. Přístroje jsou dodávány ve čtyřech modelech s šířkou pásma od 2,5 GHz do 8 GHz, přičemž všechny mají vzorkovací frekvence až 20 GS/s.

Technologie vysokého rozlišení HD4096 a dosahující šířky pásma až 8 GHz využívá revoluční technologii Teledyne Lecroy. V srdci osciloskopů řady WavePro HD je nová čipová sada 8 GHz (obr. 2), která obsahuje nízkošumový front-end zesilovač a 12bitový ADC. Tato nová čipová sada vyvinutá společností Teledyne Lecroy je těsně integrovaná s novou nízkošumovou architekturou s vysokou šířkou pásma, která plně uvolňuje potenciál technologie HD4096 s vysokým rozlišením v první rodině osciloskopů s šíří pásma 8 GHz a převodem 12 bitů. Konkurenční přístroje buď jednoduše umísťují 10- nebo 12bitový ADC do běžné 8bitové signálové cesty nebo používají softwarové techniky a obětují šířku pásma pro vyšší bitové rozlišení.

mereni2
Obr. 2

Technologie HD4096 u rodiny WavePro HD poskytuje nejvyšší rozlišení a nejnižší šum při plné šířce pásma bez kompromisů.

Architektura nové generace s dlouhou pamětí

Díky nové architektuře získávání signálů a řízení a správy paměti je rodina WavePro HD velmi rychlá a rychle reagující i při velikosti akvizice až 5G bodů. Pokročilé uživatelské rozhraní WavePro HD pak usnadňuje hledání, navigaci a důkladnou analýzu vlastností tvaru vlny měřeného signálu. Přístroje WavePro HD mohou pořídit až 250 ms signálu při plné vzorkovací rychlosti 20 GS/s při plně 12bitovém rozlišení (obr. 3 a 4)!

mereni3
Obr. 3

mereni4
Obr. 4

Vestavěný výpočetní systém pro Debugging nejlepší ve své třídě

U WavePro HD je možné analogové vstupy s vysokým rozlišením kombinovat s volitelnými vstupy osciloskopu pro smíšené signály (MSO) pro optimální zachycení široké škály analogových senzorových signálů, digitálních, power-rail signálů, sériových dat a dalších typů signálů. Kompletní sada standardních nástrojů pro analýzu je doplněna o volby sériových dat Trigger, Decode, Measure / Graph a Eye-Diagram (TDME), takže WavePro HD přináší nejlepší příčinnou analýzu dlouhého zachycení mezi jakýmikoliv signály s vysokou i nízkou rychlostí, včetně signálů napájení, vstupů analogových senzorů, digitálních aktivit a sériových datových zpráv (obr. 5).

mereni5
Obr. 5

V kombinaci s výkonnými, hloubkovými nástroji a sadami nástrojů Teledyne LeCroy pro vysokorychlostní analýzu jitterů sériových dat a ověřování protokolů mají uživatelé na dosah ruky analytické řešení pro hluboce vestavěné výpočetní systémy.

Nesrovnatelně výkonné vyšetřování integrity

Vysoká šířka pásma WavePro HD a vysoké vertikální rozlišení jsou ideálně vhodné pro měření a analýzu chování a vlastností energetických systémů. Vysoká šířka pásma znamená přesnou charakterizaci vysokorychlostních efektů, jako je zemní spojení apod., přičemž vysoký dynamický rozsah WavePro HD a přesnost zisku 0,5 % zaručují úplnou důvěryhodnost při citlivých měřeních, jako je charakterizace kolapsu napájení. Mimořádně nízká hladina šumu, v kombinaci se softwarovými nástroji zabudovaného analyzátoru spektra, pomáhá extrahovat a identifikovat nejjemnější agresory sítě. Sonda řady RP4030 4 GHz doplňuje bezkonkurenční schopnost analýzy integrity napájení (obr. 6).

mereni6
Obr. 6

Charakterizujte impulzy a vyzařování vývodů

V laboratořích EMC WavePro HD smysluplně propojuje šířky pásma 2,5 nebo 4 GHz s velmi vysokými vzorkovacími rychlostmi a rozlišením pro extrémně přesné charakterizace impulzů. Na rozdíl od měření na zkušební stolici EMC musí systémoví projektanti rozlišovat zdroje EMI v husté elektromagnetické krajině zařízení. Exkluzivně nízký šum a intuitivní schopnost spektrální analýzy se v WavePro HD spojují a vytvářejí výkonný nástroj pro vyhledávání interferencí (obr. 7).

mereni7
Obr. 7

Analýza jitteru sériových dat a šumu

Pro analýzu sériových dat kombinace 12bitového rozlišení, nízké hladiny šumu a výjimečně nízkého jitter časové základny přístroje (60 fs) dává WavePro HD obrovské výhody při měření jitteru a šumu. Volitelný balíček SDAIII CompleteLinQ obsahuje nejkomplexnější sadu nástrojů pro analýzu šumu sériových dat a vertikální analýzy šumu, zatímco volitelné balíčky ověřování sériových dat QualiPHY usnadňují práci s ověřením fyzické vrstvy datových spojů.

Rozhraní ProBus2 podporuje šíři pásma až 8 GHz

Rodina WavePro HD je vybavena novým rozhraním pro vstupní sondy osciloskopu ProBus2, které je kompatibilní s BNC konektory až do 8 GHz.

Nové sondy ProBus2 pro 8 a 6 GHz se připojují přímo k WavePro HD, stejně jako starší sondy do 4 GHz k rozhraní ProBus na ostatních osciloskopech Teledyne LeCroy. Kromě toho stávající sondy ProBus spolupracují plně s novým rozhraním ProBus2 bez adaptérů a zajišťují tak kompatibilitu s rozsáhlou řadou existujících sond společnosti Teledyne LeCroy (obr. 8).

mereni8
Obr. 8

Další podrobnosti o nové řadě osciloskopů Teledyne Lecroy a dalších přístrojích získáte od výhradního zástupce tohoto výrobce firmy Blue Panther s. r. o. www.blue-panther.cz.