česky english Vítejte, dnes je středa 24. červenec 2024

Světově první systém počítačového vidění s více chytrými kamerami

DPS 2/2018 | Články
Autor: Cognex

Jediný multikamerový systém, který je s každou přidanou kamerou rychlejší

Společnost Cognex, přední světový dodavatel systémů počítačového vidění, představila In-Sight® VC200, řadu systémů počítačového vidění s více chytrými kamerami. Řada In-Sight® VC200 přináší osvědčený výkon a spolehlivost systémů počítačového vidění In-Sight do aplikací využívajících více kamer.

Tradiční multikamerové systémy využívají „hloupé“ kamery, které sdílejí stejný procesor, což znamená, že se s přidáváním dalších kamer výkon snižuje. Tato technologie omezuje použití dnešních multikamerových systémů na aplikace se simultánními akvizicemi dat. In-Sight® VC200 překonává tato omezení, protože se výpočetní výkon s každou přidanou kamerou ve skutečnosti zvyšuje. Tím se rozšiřuje množství aplikací, kde je možno multikamerovou inspekci použít. Tento zvýšený výkon pomáhá držet tempo s rychle běžícími výrobními linkami a poskytuje flexibilitu k řešení aplikací s následnými nebo asynchronními inspekcemi.

Světově první systém počítačového vidění s více chytrými kamerami

Řada In-Sight VC200 zahrnuje plně přizpůsobitelné rozhraní HMI s podporou webového prohlížeče, které poskytuje monitorování a řízení prostřednictvím přístupových úrovní chráněných heslem. Prostřednictvím systému In-Sight VC200 mohou nyní zároveň operátoři prohlížet inspekce, kontrolní technici modifikovat parametry a manažeři závodu prohlížet výkonnostní statistiky z jakéhokoli zařízení na bázi operačního systému iOS®, Android® nebo Windows® s webovým prohlížečem.

„S tím, jak naši zákazníci stále více využívají počítačové vidění, hledají cesty, jak zajistit spolupráci samostatných kamer pro aplikace vyžadující inspekce z více pohledů,“ uvedl Joerg Kuechen, viceprezident společnosti Cognex a ředitel obchodní jednotky produktů počítačového vidění. „Řada In-Sight VC200 nyní tuto funkci nabízí a využívá k tomu platformu In-Sight, uznávanou jako zlatý standard v oblasti počítačového vidění.“

Stejně jako všechny systémy počítačového vidění In-Sight i multikamerové aplikace se systémem In-Sight VC200 se pohodlně konfigurují pomocí výkonného softwaru In-Sight Explorer. Graficky znázorněný pracovní tok usnadňuje práci s aplikacemi počítačového vidění tím, že rozděluje inspekční kroky do zvladatelných nástrojových bloků. Poskytuje rovněž přístup k osvědčeným nástrojům počítačového vidění In-Sight (včetně PatMax Redline, OCRMax a dalších) prostřednictvím známého tabulkového rozhraní.

Pro další informace o tom, jak může nový multikamerový systém počítačového vidění řady In-Sight VC200 zdokonalit inspekce s více pohledy, navštivte web www.cognex.com/VC200.

Společnost Cognex

Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh širokou řadu produktů využívajících vyspělou technologii počítačového vidění, která jim dává schopnost „vidět“. K produktům společnosti Cognex patří snímače čárového kódu, senzory pro počítačové vidění a systémy počítačového vidění, které se využívají v závodech, skladech a distribučních centrech po celém světě pro navádění, měření, inspekci, identifikaci a zajištění kvality položek během výrobního a distribučního procesu. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění. Od svého založení v roce 1981 doposud prodala přes 1 milión systémů na bázi počítačového vidění v souhrnné hodnotě přes 4 miliardy dolarů. Společnost Cognex má sídlo ve městě Natick ve státě Massachusetts, USA, a regionální zastoupení a distributory po celém americkém kontinentu, v Evropě a Asii.

Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese http://www.cognex.com. Cognex, PatMax, In-Sight a EasyBuilder jsou registrovanými obchodními známkami a PatMax RedLine a In-Sight Explorer jsou obchodními známkami společnosti Cognex Corporation. Všechny ostatní obchodní známky jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.