česky english Vítejte, dnes je středa 24. červenec 2024

SENO představuje: Bezpečnostní relé ELESTA − high tech ze Švýcarska

Až do osmdesátých let byla pro firmu ELESTA podstatná inovace v elektromechanice a elektronice ve Švýcarsku. Když v březnu 1997 jako dědictví „staré“ ELESTA Elektronik AG byla založena nová ELESTA relays GmbH, koncentroval se podnik na výrobu relé s nuceně vedenými kontakty. Později k tomu přibyly oblasti zákaznického vývoje a výroby a oblast senzoriky.

SENO představuje

Co začalo v roce 1997 s přibližně tuctem zaměstnanců a výrobou pár kusů relé, vyvinulo se během té doby v úspěšný příběh. Za rozhodující můžeme považovat stavbu nové výrobní haly v roce 2008 s 5 000 m² plochy a nyní s více než 300 spolupracovníky. Uprostřed Evropy se úspěšně etabloval jeden z nejinovativnějších výrobců relé na světě.

Současně přicházely samozřejmě také inovované výrobky – velmi malá a energeticky účinnější relé – a další faktory ovlivňující dnešní postavení firmy. Štíhlá správa, vysoká efektivita, boj proti ztrátám a odpadům ve firmě. Také proto obdržela ELESTA v roce 2012 cenu „Swiss Lean Award“.

Dnešní výrobní program relé s nuceně vedenými kontakty obsahuje 25 základních sérií, optické miniaturní encodery a vývoj a výrobu zákaznických senzorů pro funkční bezpečnost. Také proto se ELESTA relays GmbH přejmenovala v roce 2013 na ELESTA GmbH a je součástí skupiny podniků PILZ GmbH & Co. KG. Na jaře 2018 plánuje ELESTA GmbH ve svém působišti Bad Ragaz položit základní kámen další výrobní haly a zvětšit tak své výrobní plochy o dalších 3 600 m².

Firma SENO zastupuje společnost ELESTA od roku 2006 a snaží se svým zákazníkům beze zbytku zprostředkovat produkty a technické informace ELESTY – společnosti s kvalitou bez kompromisů.

Se svým bohatým výrobním programem bezpečnostních relé může firma ELESTA GmbH nabídnout vhodné řešení pro téměř všechny oblasti použití. Jako specializovaný výrobce relé s nuceně vedenými kontakty nabízí firma ELESTA GmbH inovace, které vytvářejí standardy ve světě bezpečnostních relé. Příkladem může být např. bezpečnostní relé SIS 212, které s objemem pouhých 7,85 cm³ disponuje třemi nuceně vedenými kontakty, a to bez omezení výkonu, kvality a spolehlivosti. Trpaslíkem velikostí, ale s výkonem 10 A, je mezi relé s nuceně vedenými kontakty řada SIF v plochém provedení.

Řada sérií v mnoha variantách pokryje spínané proudy od 5 mA do 16 A a volit lze z napětí cívky od 3 až do 220 VDC. Relé mají vysoce kvalitní systémy kontaktů. Normativně jsou postaveny podle IEC 61810-1 se speciálními sadami kontaktů dle EN 50205 (v budoucnu dle IEC 61810-3). Zákaznické varianty, např. podle EN 50155 pro použití v drážní technice, výrobních procesech nebo výtazích, vyvíjí ELESTA ve spolupráci se zákazníky podle jejich požadavků. Bezpečnostní relé ELESTA jsou středem zájmu například pro tyto obory:

  • průmyslová automatizace,
  • robotická technika,
  • stavba strojů,
  • laserová a svářecí technika,
  • lékařská technika,
  • výtahy / zvedací systémy,
  • řídicí systémy,
  • spalovací zařízení,
  • řízení budov,

prostě všude tam, kde je potřebné chránit člověka před zraněním nebo drahá zařízení před poškozením.

Pro veškeré dotazy − technické, cenové i co se týče dostupnosti zboží − je vám k dispozici výhradní zastoupení firmy ELESTA pro ČR − společnost SENO spol. s r. o. − www.seno.cz.