česky english Vítejte, dnes je pátek 19. červenec 2024

Společnost Rohde & Schwarz představuje kompaktní osciloskop R&S®RTC1000

DPS 2/2018 | Články
Autor: Rohde & Schwarz

Nový osciloskop řady R&S®RTC1000 představuje nejvyšší možnou integraci přístrojů do jednoho zařízení při zachování jeho kompaktního tvaru. Komplexní funkce osciloskopu odpovídají potřebám uživatelů z oblasti vzdělávání, vývojovým inženýrům nebo podnikatelům s omezenými rozpočty.

Osciloskop R&S®RTC1000 je kompaktní přístroj, který může pracovat jako osmikanálový logický analyzátor, čtyřkanálový generátor vzorů, protokolový analyzátor pro sběrnice I²C, SPI, UART/RS-232, CAN a LIN; a dále jako digitální voltmetr, tester komponentů, spektrální analyzátor a čítač. Díky integrování funkcí osmi nástrojů do jediného přístroje získává uživatel zařízení maximální hodnoty, zatímco přístroj zabírá na pracovním stole minimální plochu.

Společnost Rohde & Schwarz představuje kompaktní osciloskop R&S®RTC1000

Jörg Fries, viceprezident společnosti Rohde & Schwarz pro tržní segment testování a měření, říká: „Naši inženýři navrhli cenově výhodný osciloskop, který vyniká vysokou kvalitou a vysokou integrací nástrojů. Sloučení osmi různých nástrojů (zejména kompaktního testeru komponentů) do jediného kompaktního přístroje přijali naši zákazníci velmi kladně.“

Osciloskopy R&S®RTC1000 jsou k dispozici v provedení od 50 MHz do 300 MHz. Tyto osciloskopy jsou prvními přístroji v kategorii 1000, které nabízejí rozšíření šířky pásma prostřednictvím softwarové licence až na 300 MHz. Tato rozšíření lze dokoupit, pokud se nároky na testování časem zvýší. Dvoukanálové osciloskopy mají maximální vzorkovací rychlost 2 G-vzorky/s a hloubku paměti 2 M-vzorky. Všechna provedení přístroje R&S®RTC1000 jsou standardně vybavena rozhraními LAN a USB.

Osciloskop R&S®RTC1000 je nyní k dostání jak u firmy Rohde & Schwarz, tak u vybraných distributorů. Další informace lze nalézt na adrese: www.rohde-schwarz.com/RTC1000