česky english Vítejte, dnes je pátek 19. červenec 2024

Tři v jednom – to je IKONIX

DPS 2/2018 | Články
Autor: Testovací technika

Začátkem roku 2018 vstoupila na český a slovenský trh americká společnost IKONIX, pod jejíž křídla patří u nás již řadu let dodávané přístroje společností Associated Research, Slaughter (SCI) a Associated Power Technologies (APT).

V nabídce první jmenované značky jsou výhradně testery elektrické bezpečnosti, a to jak jednoúčelové (např. pro test přiloženým AC napětím až do 20 kV), tak multifunkční zařízení s možností úplné automatizace testování pomocí proprietárního SW. Příkladem takového zařízení je nejnovější řada HypotULTRA®, která ve velmi kompaktním provedení 19" na 2U umožňuje provádění pěti různých typů testů (odolnost přiloženým napětím až 5 kVAC, 100 mA a 6 kVDC, test izolačního oporu napětím do 6 kVDC a test spojitosti a ochranného vodiče proudem do 40 AAC).

Tři v jednom – to je IKONIX

Druhou značkou zaměřenou rovněž pouze na testery elektrické bezpečnosti, ale v tomto případě cenově dostupnější – jako kompromisní řešení mezi cenou a technickými parametry, nikoliv kvalitou zpracování – je Slaughter (SCI).

Přístroje dodávané pod logem SCI nabízejí spolehlivé a efektivní testování především pro aplikace nevyžadující sofistikovanou automatizaci a dálkové řízení pomocí standardizovaných příkazů, přestože i to je za příplatek možné. Základní modely této značky jsou součástí řady 290 (testy přiloženým AC i DC napětím a izolačního odporu) a řady 260 (jednoúčelové testery ochranného vodiče proudem až 40, resp. 60 AAC). Řízení pomocí PLC je možné již v základní konfiguraci i u těchto řad, stejně jako např. možnost definování délky náběžných hran U/I.

Posledním zástupcem v portfoliu společnosti IKONIX je značka Associated Power Technologies (APT). Zde jsou jediným sortimentem programovatelné AC a AC/DC napájecí zdroje poskytující pokrytí většiny běžných požadavků na výstupní výkon, a to jak v jednofázovém, tak třífázovém provedení. Základní jednofázový model 7004 nabídne výkon 400 VA na rozsahu 0−300 V a s možností regulace frekvence mezi 40−500 Hz, přičemž ovládání i tohoto modelu je možno plně automatizovat pomocí LabVIEW driverů. Na druhém konci nabídky potom stojí řada 400XAC s výstupním výkonem až 6 kVA a možností přepínání mezi jednofázovým, třífázovým a DC výstupem až do 420 V. Regulace frekvence v AC režimu je možná v rozsahu 40–1 000 Hz.

Více o všech značkách IKONIX získáte u firmy TESTOVACÍ TECHNIKA s. r. o.